HOROSKOPI, 15 GUSHT/ Këto shenja duhet të përgatiten për… – AlpeGossip
HOROSKOPI, 15 GUSHT/ Këto shenja duhet të përgatiten për…

HOROSKOPI, 15 GUSHT/ Këto shenja duhet të përgatiten për…

AlpeNews.al sjell për të gjithë lexuesit horoskopin ditor të së enjtes datë 15Gusht 2019, përshtatur nga “Daily Horoscope”.

Dashi

Një energji tepër e fuqishme po të rrethon sot duke të të ndihmuar me shumë mundësi të reja që sjellin të mira për ty. Të gjitha gjërat për të cilat ke ëndërruar, tashmë po vinë. Nuk ka rëndësi sa e vështirë duket apo sa ndryshe duket gjithçka kur e sheh nga jashtë. Mos e hidh tej këtë mundësi. Trego mirënjohjen tënde duke punuar sa më shumë të mundesh në mënyrë që të justifikosh të gjithë këtë energji që të është dhënë.  Ndjenja të mira  të rrethojnë dhe është momenti kur mund të bësh çdo gjë.

Demi

Universi disa herë të sjell sfida në jetë. Gjatë kohës që ti i mendon këto sfida si dënime, ato në fakt janë mësime për ty dhe ndonjëherë dhurata. Në këto momente je duke u përballur me një sfidë që të duet e vështirë për tu kaluar. Por duke u përballur me të, do të fitosh një mësim të vlefshëm. Gjithmonë kujto, universi gjithmonë të ofron mundësi të shkëlqyera, por rruga për të arritur deri tek ato janë pikërisht këto sfida të vështira.

Binjakët

Të gjithë njerëzit kanë nevojë të shkëputen nga të tjerët  për një pushim të shkurtër pavarësisht lidhjes që kanë me ata njerëz. Ndonjëherë kjo ka të bëjë me atë ç’ka përballet çdo njeri hera herës. Të marrësh një pushim nga një lidhje çfarëdo nuk do të thotë se po gjykon marëdhënien tënde me atë njeri. Kjo ka më shumë të bëjë më faktin si ju ndiheni pë momentin. Prandaj, shijoni një shkëputje nëse ju nevojitet dhe kthehuni në një gjëndje më të mirë.

Gaforrja

Shenja juaj është e njohur për dashurinë dhe ngrohtësinë që ofron. Ju preferoni një pasdite të qetë në kolltukun tuaj dhe të gjithë rehatinë që ajo ofron. Por, Gaforre, në këtë moment një mundësi po të pret, dhe mund të jetë më emocionuese se ajo çfarë ju bëni zakonisht. Edhe pse ju duket si një situatë e huaj duhet të merrni guximin dhe ta provoni.

Luani

Këto kohë keni qënë duke duke kërkuar për disa informacione të veçanta. Diçka po ju pengon dhe ju nuk po mundeni të merrni atë që dëshironi, por jeni betuar se do të gjeni çdo gjë që kërkoni. Ndonjëherë, nuk është e thënë të dimë çdo gjë. Çfarëdo rëndësie të ketë ky informacion për ju, ju do të jeni të detyruar që thjesht të uleni dhe të prisni. Përpiquni të keni besim dhe ju do ta merni atë që meritoni.

Virgjëresha

Këto kohë jeni duke u treguar shumë të ashpër dhe kritik ndaj vetes tuaj. Ndërkoh që pak kritik për veten mund t’ju ndihmojë të bëheni më të aftë dhe tëpërgatitur, një sasi e madhe e saj mund t’ju dëmtojë. Përpiquni të jeni më të butë me veten tuaj. Duke bërë këtë do te ndiheni më mirë.

Peshorja

Ndonjëherë është shumë e vështirë të kuptosh se sa duhet të përpiqesh për diçka nga e cila keni përfitim ju dhe dikush tjetër. Të dy mund të keni ide të ndryshme të asaj çfarë doni, dhe të bini dakord për diçka të mesme mund të jetë tepër e vështirë. Të biesh në kompromis i ndihmon të gjithë të marrin një pjesë të asaj çfarë duan, por jo gjithmonë diçka e tillë është e mundur. Nëse keni rënë dakord për diçka që tashmë jeni penduar, atëherë mund të jetë shumë vonë për palën tjetër që të bëjë një kompromis. Thjesht ju mbetet të mësoni nga situate dhe të bëni më të mirën e mundshmë.

Akrepi

Në këto momente të pëlqen diçka që nuk të duket e përshtatshme. Por ka një arsye pse kjo ide vjen tek ti. Nëse nuk mund ta heqësh nga koka këtë mendim atëherë bën mirë të marresh ca kohë që ta provosh. Mund të kuptosh se nuk është aq keq sa kishe menduar.

Shigjetari

Mund të mos jesh duke marrë të gjithë vëmëndjen që mendon se meritoje për diçka që ke bërë këto kohë. Edhe nëse ky ishtë një mision i vështirë për tu përmbushur, ose i thjeshtë për tu arritur nuk ndihesh mirë kur kupton se nuk po merr vlerësimin që të duhet. Edhe pse ideja që ke arritur diçka që doje është vetë vlerësimi që të duhet, të dish se dhe të tjerët të vlerësojnë është tepër motivuese. Mund të ndihesh si i lënë mënjanë, por gjithçka do të ndryshojë.

Bricjapi

Shumë njerëz të thonë se të kesh njohjet e duhura të ndihmon të bëhesh i suksesshëm. Kjo i bën ata të nënkuptojnë se nuk ka rëndësi çfarë ti bën, rëndësi ka cilin ti njeh. Ndërkoh që njohjet e duhura të ndihmojnë, duhet të dish se gjatë gjithë kohës duhet të jesh i përgatitur për çdo gjë që mund të ndodhi, sepse jo të gjitha gjërat varen nga njerëzit e tjerë. Tashmë je duke punuar me diçka për të cilën do të të duhej ndihma, por dhe nëse askush nuk të ndihmon, ajo çfarë ti di të bësh do të të çoj drejt suksesit.

Ujori

Jeni duke dyshuar faktin nëse duhet të përfshiheni me një mundësi të re apo jo.Ke bër disa kërkime dh eke punuar për atë mundësi por akoma nuk je i sigurt. Mund të jesh duke mendur se kjo jë nuk ja vlen sepse nuk ke parë ndonjë përfitim prej saj, pavarësisht punës që ke bërë, por kjo ka ndodhur sepse ti nuk i je përkushtuar aq sa duhet. Nëse me të vërtet do ta bësh këtë gjë të funksionojë, atëherë duhet ti dedikohesh plotësisht.

Peshqit

Këto kohë je përfshirë në një kërkim. Përshkak se nuk ke shumë eksperiencë, mund të jesh duke u nxituar në mënyrë që të fitosh kontroll të situatës sa më shpëjtë.Por ta marrësh më me qetësi mund të jetë gjëja e duhur që duhet të bësh në këtë situate.Eksploro, vazhdo kërko dhe mëso çdo gjë që mundesh. Mund të të duhet më shumë kohe, por do të fitosh më shumë eksperiencë në atë çfarë po bën.

 

/AlpeNews.al