HOROSKOPI, 23 GUSHT/ Kjo shenjë duhet të ruajnë qetësinë dhe pozitivitetin sepse diçka… – AlpeGossip
HOROSKOPI, 23 GUSHT/ Kjo shenjë duhet të ruajnë qetësinë dhe pozitivitetin sepse diçka…

HOROSKOPI, 23 GUSHT/ Kjo shenjë duhet të ruajnë qetësinë dhe pozitivitetin sepse diçka…

AlpeNews.al sjell për të gjithë lexuesit horoskopin ditor të së premte datë 23 Gusht 2019, përshtatur nga “Daily Horoscope”.

Dashi

Në disa raste mendojmë se disa gjëra nuk duhet të na ndodhnin neve. Duhet të vijë një moment kur ju ti pranoni gjërat ashtu siç ju vijnë. Dhe pikërisht kur ndodh kjo, ne fillojmë të gjejmë lumturinë e vërtet. Në momentin që nuk presim më asgjë por I lëm gjërat të rrjedhin, atëherë është momenti që çdo gjë e shkruar për ne e gjen rrugën për të ardhur.

Demi

Në momentin që gjërat të ecin keq nuk ndihesh dot optimist dhe e ke shumë të vështirë të gjesh arsye se pse duhe ttë ndihesh pozitiv. Në këtë moment ndihesh kështu. Duhet të punosh me veten tënde dh eta kthesh çdo gjë që ndjen në një avantazh tëndin. Provoje dhe do ja dalësh.

Binjakët

Ndihesh sikur tani ndodhesh në një moment errësire, gjë që është e re për ty. Mos u merakos, ti do të mund ta gjesh rrugën tënde dhe dritat do të rikthehen shumë shpejt. Qëndro optimist dhe pozitiv.

Gaforrja

Ke rënë dakord me një grup kolegësh për të përmbushur një qëllim sëbashku. Në fillim mendoje se do të ishte më e lehtë t’ja dilje nëse punoje në grup por tani po kupton se je I vetmi që po e mban fjalën. Nëse e ke me dyshim a duhet të tërhiqesh, mos e ki. Tërhiqu sepse gjithsesi të tjerët e kanë lënë pas dore jo ti. Fillo të punosh vetëm dhe do ta përmbushësh qëllimin që ke.

Luani

Ke shumë mëri për dikë, sepse në të kaluarën nga ky njeri ke marrë vetemë zhgënjime dhe pabesi. Por në të njejtën kohë, mësimet që ke marrë nga ajo situatë nuk do mund ti kishe marrë kurrë. Edhe pse akoma nuk e kupton, më vonë do të mund të vësh re që situata të tilla të kanë rritur në jetë. Kështuqë në vend që të mbash mëri, tregohu falenderuese.

Virgjëresha

Sëshpejti do të përballesh me një problem dhe do të të duhet të zgjidhësh diçka. Kjo është një gjë që ti mund ta mbarosh shumë shpejt nëse nuk harxhon kohën tënde duke u ankuar. Rregullo çdo gjë që të është kthyer në problem dhe thjesht vazhdo jetën tënde. Mos u streso për gjëra të vogla.

Peshorja

Këto ditë do të kuptosh që shoqëria dhe familjarët do të të drejtohen për ndihmë dhe këshilla. Ndoshta do të përfundosh duke investuar kohën tënde në gjëra që nuk janë fare nën përgjegjësinë tënde. Por nëse fillon bëhesh pjesë e emocionit që merr kur ndihmon të tjerët atëherë do të ndihesh shumë krenar për veten dhe I lumtur që e bëre. Provoje dhe do ta shijosh shumë si eksperiencë. Thjesht sigurohu që gjithashtu të ruash ca kohë për veten tënde.

Akrepi

Mos u trego I ashpër me veten tënd nëse tani po mëson diçka të re. Mund të të jetë dukur shumë e thjeshtë në fillim porn ë fakt të duhet pak praktikë për t’ja marrë dorën ashtu siç duhet. Në momentin që do fillosh të kuptosh shumë mirë gjërat bazë atëherë do kesh mundësi të bëhesh mjeshtër.

Shigjetari

Një marrëveshje që ke bërë tani afër pot ë streson. Ndihesh sikur personi tjetër nuk po bën atë që duhet të bëjë. Je shumë I acaruar por në fakt duhet të qetësosh veten dhe të ulësh zërin. Është më mirë kur I tërheq vëmendjen të tjerëve me një ton të relaksuar. Kjo mënyrë e të folurit do të sjelli një ndjesi paqeje në projektin tuaj.

Bricjapi

Në këtë moment ndihesh sikur nuk duhet ti besosh dikujt. Kjo jo sepse ka ndodhur diçka, por thjesht sepse intuita jote të thotë kështu. Në fakt duhet ta besosh intuitën tënde dhe të jesh gjatë gjithë kohës në alert dhe I kudjesshëm.

Ujori

Dikush po përpiqet të të përfshjë në një debat të caktuar dhe ti ndihesh I shtyrë që të bëhesh pjesë. Por nëse ti e bën këtë gjë, drama mund të bëhet akoma më e madhe dhe intensive. Duhet ta shmangësh këtë, në mënyrë që të jesh I qetë. Mungesa dhe qetësia jote do të thonë më shumë gjëra se pjesëmarrja në atë debat.

Peshqit

Dikush po përpiqet të të bëjë një dhuratë por do diçka në këmbim. Ai njeri po tregohet shumë vetjak dhe po mendon vetëm për benefitet e tij. Ji I kujdesshëm dhe mos lejo askënd që të përfitojë nga ti.

/AlpeGossip.al