I quajti shqiptarët “egërsira”/ Ylli i muzikës serbe sulmon hapur Rita Orën: Këta që heshtin… (FOTO – AlpeGossip
I quajti shqiptarët “egërsira”/ Ylli i muzikës serbe sulmon hapur Rita Orën: Këta që heshtin… (FOTO

I quajti shqiptarët “egërsira”/ Ylli i muzikës serbe sulmon hapur Rita Orën: Këta që heshtin… (FOTO

Këngëtarja serbe Jelena Karkleusa, tronditi të gjithë opinionin publik me deklaratat e saj anti shqiptare. Ajo ka shprehur hapur mendinin e saj se Kosova nuk duhet të jetë në UNESCO, e cilëson të gjithë shqiptarët kriminelë, shkruan “Prive”.

Ndërkohë këngëtarja serbe ka lëshuar akuza të forta ditën e sotme, edhe për ambasadoren e Kosovës, Rita Ora. Në një status në profilin e saj në Facebook ajo shkruan:

“Të nderuar vëllezër kroat, unë nuk jam egërsirë, egërsira janë këta që po i shkatërrojnë dhe po na i vjedhin monumentet historike. Unë jam njeri i arsyeshëm, që është kundër këtyre barbarëve”. “F**k it nëse është Rita Ora apo kush do të tjetër që mendon se duhet të hesht. Unë s’kam qëndruar e heshtur për Srebrenicën dhe s’do të hesht as për këtë.”