“KAM FRIKË NGA LUMTURIA DHE…”/ Intervista e Karl Lagerfled është gjithçka që duhet të lexoni! – AlpeGossip
“KAM FRIKË NGA LUMTURIA DHE…”/ Intervista e Karl Lagerfled është gjithçka që duhet të lexoni!

“KAM FRIKË NGA LUMTURIA DHE…”/ Intervista e Karl Lagerfled është gjithçka që duhet të lexoni!

Intervista e veçantë e Karl në vitin 2007  është gjithçka që dueht të lexoni sot.

Karl Lagerfeld, dizajni i mrekullueshëm i Chanel dhe Fendi, hapet për trupin e të cilit ai do të donte të kishte, kënaqësinë e tij më të madhe, atë që ai me të vërtetë mendon për modën dhe shumë më tepër.

Përvec vetes, kush është dizenjuesi juaj i preferuar?
Vështirë për të dhënë vetëm një emër. Miuccia, Nicolas, Stefano, Riccardo, Alber, Tom … por jo një.

Nëse mund të ktheheshit mbarapa në një fustan, cili do të ishte?
Fustan i vogël e zezë, por këmisha e bardhë do të ishte më mirë për mua.

Nëse ju mund të ktheheni mbarapa si model, kush do të jeni?
Më pëlqen të mos kthehem.

Cila eshte ngjyra jote e preferuar?
E zezë dhe e bardhë … çifti im i preferuar.

Cili është ushqimi juaj i preferuar?
Një hamburger. Kam lindur në Hamburg.

Për çfarë jeni më të turpshëm?
Nëse jeni të turpshëm për diçka, të tjerët përfitojnë nga kjo, kështu që unë nuk jam i trembur për asgjë, por diskrete.

Nëse mund të keni trupin e dikujt tjetër, të cilit do të ishte?
Unë do të preferoja të isha një vajzë me trupin e Gisele, porgjihës imi ishte në rregull për këtë udhëtim.

Ku është vendi juaj i preferuar për të pirë?
Mathys bar në Paris dhe sallën e Mercer në New York, por unë thjesht pi Coca-Cola Zero.

Cila janë pizhmet e tua të gjumit?
Kjo është një pyetje shumë personale. Veshja e brendshme e zezë e HOM për burrat.

Ju nuk mund të udhëtoni pa…?
Avionin private, kam frikë.

Cili është libri i fundit që lexoni?
Kam lexuar tre libra në të njëjtën kohë. Një në anglisht në këtë moment është biografia e Lincoln Kirstein.

A keni ndonjë kafshë shtëpiake?
Jo. I fundit vdiq dhe kjo është shumë e trishtuar.

Çfarë hani për mëngjes?
Dy copa bukë të thara me Coca-Cola Zero. Jo shumë i rafinuar, por e dua.

Në moshën shtatë vjeç, donit të ishit:
Një ilustrues, një artist kartonash dhe një piktor portret.

Emëroni atë që ju gjeni më të lehtë për të falur.
Është shumë e lehtë të falësh. Më pëlqen hakmarrja. Falja nuk është gjëja ime e preferuar. Unë mund të harroj nga indiferenca, por nuk fal.

Vendi i preferuar në dyqan?
Colette në Paris, Maxfield në L.A., dhe të gjitha libraritë nëpër botë.

Dhuratën e kujt dëshironi të vidhni?
Unë nuk jam një hajdut.

Ditarin e kujt do të donit të lexonit?
Njerëzit duan të lexojnë ditarin tuaj. Nuk do ta bëja kurrë këtë.

Cili është ushqimi juaj më i preferuar?
Fromage de chèvre.

Nëse do të ishit një shpikës, çfarë do të shpikonit?
Droga të shëndetshme.

Kush është dizajni juaj i preferuar ?
Prej sot: Marc Newson dhe Zaha Hadid. Nga e kaluara: Pierre Legrain, Eileen Grey. Në shekullin e tetëmbëdhjetë: Riesener, Tilliard.

Cila është makina juaj e preferuar?
Bugatti i ri.

Kur dhe ku jeni më i lumtur?
Unë kurrë nuk jam i lumtur. Lumturia më frikëson; atëherë kam frikë të jem më pak i lumtur. Lumturia është një gjendje shumë e rrezikshme e mendjes.

Kush është shoku juaj më i mirë? Kush është armiku juaj më i keq?
Asnjëherë nuk mund të dijë, dhe unë nuk jam një kapëse me emër. Enemy? Kujt i intereson.

Cila pjesë e artit do të donit më shumë?
Një zog nga Brancusi.

Ku është vendi juaj i preferuar për pushime?
Për momentin, Var në jug të Francës. Ishte më parë Biarritz, por edhe Monte Carlo dhe Saint-Tropez në jetën e kaluar dhe të ndryshme.

Cila është posedimi më i çmuar?
Mundohem të mos jem sentimental dhe obsesiv në lidhje me zotërimet. Më pëlqen grumbullimi, por e urrej vjedhjen.

Kush është karakteri juaj i preferuar imagjinar?
Kriemhild.

Banda juaj e preferuar / muzikant / këngë?
Rufus Wainwright, CD-ja e fundit, për momentin.

Nëse nuk ishit një dizenjues, çfarë do të ishit?
Do të isha një fotograf apo botues, i cili, në fakt, jam edhe unë.

Çfarë tendence aktuale do të dëshironit të shihni zhduken?
Ka disa. Gjithsesi, trendet zhduken, prandaj le të jemi të durueshëm.

Çfarë është keqardhja më e madhe e modës?
Asnjë keqardhje dhe asnjë keqardhje.

Trend i preferuar i të gjitha kohërave?
Këmisha të bardha.

Trendi më i keq i të gjitha kohërave?
’80-ta siç shihet tani nga sytë e dikujt që kujton.

Gjithmonë …
Unë

Asnjëherë …
Dikush tjetër.

Kjo intervistë  u shfaq në shtator 2007 të “ELLE”.