Këngëtari shqiptar divorcohet nga gruaja pas 13 vitesh martesë… – AlpeGossip
Këngëtari shqiptar divorcohet nga gruaja pas 13 vitesh martesë…

Këngëtari shqiptar divorcohet nga gruaja pas 13 vitesh martesë…

Ai është një nga këngëtarët dhe kompozitorët më të njohur në Shqipëri, i cili ka shkruar shumë këngë për artistët shqiptar që janë kthyer në hite. Bëhet fjalë për Genti Lakon, i cili po divorcohet me bashkëshorten e tij Migena Shehaj pas 13 vitesh martesë.

Sipas “Story.al” burime pranë çiftit kanë treguar se prej kohësh ata nuk jetojnë më bashkë dhe kanë nisur procedurat e divorcit, të cilat priten të përfundojnë së shpejti.

Ende nuk dihet arsyeja se përse çifti i njohur i showbiz-it ka vendosur të ndahet pas 13 vitesh, por miqtë dhe të afërmit e tyre janë shprehur të habitur pas këtij lajmi. Siç dihet Genti dhe Migena janë njohur që në “Mikrofonin e Artë” në kohën kur Migena ishte një nga organizatoret dhe Genti merrte pjesë si kompozitor.

Sipas “Story.al” dyshja nuk e ndjekin më njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe Migena ka nisur pushimet vetëm me dy vajzat, ndërkohë që Genti nuk është i pranishëm.