KORONAVIRUSI/ Ermal Mamaqi shpërndan mesazhin që ju duhet të gjithëve në këtë kohë – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Ermal Mamaqi shpërndan mesazhin që ju duhet të gjithëve në këtë kohë

KORONAVIRUSI/ Ermal Mamaqi shpërndan mesazhin që ju duhet të gjithëve në këtë kohë

Ndërkohë që gjendja emocionale e çdo shqiptari është aspak e qetë dhe kudo diskutohet për koronavirusin, duhet që secili të bindet të zbatojë këshillat e dhëna  nga Ministia e Shëndetësisë.

Gjatë qëndrimit në shtëpi, sepse s’është i diskutueshëm do të kaloni kohë me familjarët, do të shihni filma, do të luani, do të përgatisni darka me ushqimet e preferuara e që duan kohë të gatuhen. Por përve- gjithë këtyre gjërave të mira do të keni mundësinë që të reflektoni, të mendoni për gjithë qëllimet dhe gjithçka të rëndësishme në jetën tuaj.

Ermal Mamaqi ka publikuar një mesazh tejet domethënës për të gjithë ata që mezi po presin të kalojë kjo situatë e t’i rikthehen jetës që kishin. “Mos u streso. Zoti e di se për çfarë je duke u lutur” shkruan aktori i humorit dhe kjo është ajo që ju duhet të gjithëve që po i shqetëson së tepërmi kjo situatë. /ALPEgossip.al