“LEGALIZONI DROGËN DHE PROSTITUCIONIN”/ Vip-at që na habitën me kërkesën e tyre – AlpeGossip
“LEGALIZONI DROGËN DHE PROSTITUCIONIN”/ Vip-at që na habitën me kërkesën e tyre

“LEGALIZONI DROGËN DHE PROSTITUCIONIN”/ Vip-at që na habitën me kërkesën e tyre

Së fundmi vip-at duket se tregojn pa komplekse kërkesat e tyre  të cilat na kanë lënë pa fjalë.

Të ftuar nëpër emisione apo me deklarata nëpër rrjete sociale disa nga meshkujt e njohur kanë treguar publikisht  se janë pro legalizimit të dorgës apo prostitucionit.

Ja disa nga deklaratat e bujshme të vip-ave:

Romeo dhe Donald Veshaj

Binjakët  janë pyetur nëse  janë ndeshur me vajza materialiste , apo nëse kanë vënë re këtë fenomen siç ndodh shpesh të thonë disa meshkuj?

Për mendimin tim Shqipëri ka nevojë te legalizojë prostitucionin.Të shpëtojnë të gjithë, seksi mos të jetë tabu. Femra të vlerësohet, mos të shihet si send.

Kastro Zizo

Gjatë një  interviste ai ishte dakort për legalizmin e drogave të lehta mbi moshën 18 vjeç.

Është shumë mirë që të merremi me legalizimin e drogave të lehta sesa me komunitetin LGBT, me gjithë respektin që kam dhe të shkojnë në shkollat ku është fëmija për ti mësuar, për ti hapur mendjen se çfarë ndodh me këtë komunitet.Më mirë legalizimin e drogave të lehta të kontrolluar. 100 herë më mirë drogat sesa alkoolin.

Don Phenom

Reperi i njohur Don Phenom i ftuar në “Shiko kush luan” ka pasur një kërkesë.

Çfarë do t’i thoje Kryeministrit Rama nëse do të të dëgjonte tani? ishte pyetja që iu bë Phenom. Pa u menduar dy herë reperi u shpresh se do t’i kërkonte të legalizonte marijuanën.

Stresi

Stresi ka qenë një përdorues i lëndëve narkotike dhe ka qenë pro legalizimit të Cannabis-it.
Ai ka postuar një foto në Instagram në të cilën shkruan: Masi n’hood na e kan ndalu me vendim policie, arsyeja ankesa e banorëve. Ne kemi vendos ta pijmë në qarkullim kështu që legalized

Noizy

Reperi Noizy, me anë të një videoje të postuar në profilin e tij në Instagram, në një farë mënyre na ka treguar se është pro legalizimit të lëndëve narkotike si kanabisi në vendin tonë.

Bëhet fjalë për një video komike të këngës “Legalize It”, e cila është një bashkëpunim i Nicola Fasano, Miami Rockets, Mohombit dhe Noizy-t.

AlpeNews.al