LOREDANA MBAN FESTË PËR PROMOVIMIN E ALBUMIT/ Ja artistët shqiptarë që morën pjesë (FOTO) - AlpeGossip
LOREDANA MBAN FESTË PËR PROMOVIMIN E ALBUMIT/ Ja artistët shqiptarë që morën pjesë (FOTO)

LOREDANA MBAN FESTË PËR PROMOVIMIN E ALBUMIT/ Ja artistët shqiptarë që morën pjesë (FOTO)

Reperja e njohur Loredana mbrëmjen e djeshme ka promovuar albumin e saj të parë. Albumi titullohet ‘King Lori’ dhe ka dymbëdhjetë këngë, disa prej të cilave janë dhe bashkëpunime si me Mozzikun dhe me vëllain e saj, Getinjon.

 

Pjesë e albumit ‘King Lori’ është dhe kënga që reperja i ka dedikuar të bijës me titullin ‘Hana’. Ceremonia e promovimit është mbajtur në Berlin dhe të pranishëm kanë qenë dhe shumë nga artistët shqiptarë.

Ndër artistët shqiptarë që u panë në ceremoni, dukë festuar bashkerisht suksesin e Loredanes, mund të përmendim: Kidën, Dhurata Dorën, Enis Bytyqin dhe të shoqen, Getinjon dhe Mozzikun, me të cilin ka shkëmbyër dhe një përqafim të ngrohtë në mes të skenës teksa këndonin se bashku.