Zvicër-Serbi/ GOLAT e shqiptarëve ÇMENDIN VIP-at: Bravo çuna, kështu shkruhet historia… (FOTO) – AlpeGossip
Zvicër-Serbi/ GOLAT e shqiptarëve ÇMENDIN VIP-at: Bravo çuna, kështu shkruhet historia… (FOTO)

Zvicër-Serbi/ GOLAT e shqiptarëve ÇMENDIN VIP-at: Bravo çuna, kështu shkruhet historia… (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme është luajtur ndeshja Sërbi-Zvicër ku dhe fitorja e kësaj të fundit u vulos nga golat e dy futbllistëve shqiptar Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Para e pas fitores nuk kanë munguar fotot e futbollistëve dhe urimet nga personazhet e njohur shqiptarë.

Gjesti i Xherdanit dhe Granitit që bënë shqiponjën me duar pas golit ka krijuar shumë reagime, gjithashtu ka bërë xhiron e rrjetit.

AlpeNews.al ju sjell disa nga urimet e vipave shqiptarë të cilat kanë mbushur dje rrjetet sociale.

Bes Kallaku

Getoar Selimi

Ledri Vula

Kristian Boci

Luana Vjollca

  

Lumi B

Noizy

Nora Istrefi

Dukagjin Lipa

Vesa Luma

Përgatiti AlpeNews.al