NGA GËZIMI/ Kanye West iu hodh në qafë Trump-it dhe ky përqafim nuk duhet humbur për asgjë në botë (FOTO) – AlpeGossip
NGA GËZIMI/ Kanye West iu hodh në qafë Trump-it dhe ky përqafim nuk duhet humbur për asgjë në botë (FOTO)

NGA GËZIMI/ Kanye West iu hodh në qafë Trump-it dhe ky përqafim nuk duhet humbur për asgjë në botë (FOTO)

anye West e bëri ëndrrën realitet! Reperi vizitoi Shtëpinë e Bardhë dhe nga gëzimi, ju hodh menjëherë në qafë të zotit të shtëpisë, presidentit amerikan Donald Trump. I veshur me të zeza, reperi mbante në kokë kapelen e kuqe ikonë të Trump, ku është gdhendur: “Ta bëjmë Amerikën të mrekullueshme sërish”.

Takimi i parë ishte në dhomën ovale, ku Kanye nisi të fliste pa pushim për reformën e armëve, si të ndalin dhunën në qytetin e lindjes së tij, Chicago dhe të krijohet mundësia e vendeve të reja pune.

Ai risolli në bisedë edhe amendamentin e 13 për të cilin u kryqezua pak ditë më parë nga “Twitter” dhe u detyrua ta mbyllte. Sipas Kanye, një ndër arsyet kryesore që duhet të hiqet është amendamenti është sepse numri 13 është numër tersi.
Takimi do të përfundojë me drekën, menuja e së cilës përbëhet nga salata kapreze, pulë e pjekur me patate dhe asparag.