NGA MË TË MIRËT TEK DJALLËZORËT/ Klasifikimi i shenjave në Horoskop – AlpeGossip
NGA MË TË MIRËT TEK DJALLËZORËT/ Klasifikimi i shenjave në Horoskop

NGA MË TË MIRËT TEK DJALLËZORËT/ Klasifikimi i shenjave në Horoskop

Shenjat astrologjike shpesh zbulojnë shumë sekrete rreth një personi. Nga karakteri tek sjellja që kalon përmes preferencave, ato na ofrojnë mundësinë për të mësuar shumë për njerëzit. Por, ç’të themi për nivelin e ligësisë? Një renditje e bërë nga wepostmag.com ka ngjallur shumë argëtim. Kjo e fundit përcakton rendin e shenjave nga më të mirët tek më të ligët, sipas cilësive dhe defekteve të secilit. Këtu është renditja, që duhet të merret lehtë e me humor, natyrisht.

Ujori
Ju keni fituar! Ju jeni shenja më e mirë. I urreni grindjet dhe ngritjen e zërit. Por nëse provokoheni, nuk e lini veten të nënshtroheni. Çfarë ju dallon? Ju jeni gjithnjë pozitivë dhe jeni të duruar për të dëgjuar të tjerët.

Virgjëresha
Ju jeni pothuajse të mirë. Sjellja juaj e mirë dhe respektimi i të tjerëve justifikojnë këtë pozicion në renditje. Në vend të kësaj, ju jeni mjaft të prekshëm kur njerëzit bëhen tepër kureshtarë për jetën tuaj private. Të ballafaquar me këtë situatë mund të bëheni më të këqij, në mënyrë që t’i bëni të qartë “armiqve” tuaj që ata të mos provokojnë, por pa grindje.

Peshorja
Shenja jote ju përshkruhet si një person shumë i relaksuar, i qetë, miqësor. Në vend të kësaj, pas këtyre cilësive fshihet një pjesë e errët. Për shembull, me raste ju ndodh që të mbylleni në veten tuaj dhe të bëheni të ftohtë.

Shigjetari
Ju keni gjak të ngrohtë dhe asgjë nuk mund t’ju bëjë të zemëroheni! Pasi largoheni, nuk ka shumë gjëra që mund t’ju qetësojnë. Por ju nuk jeni një person që mban inat dhe ju harroni lehtë. Dy cilësi të mëdha.

Demi
Veçanërisht kokëfortë, këmbëngulës dhe të palëvizshëm në idetë tuaja, talenti juaj është provokimi. Nuk hezitoni të përdorni këtë dhunti për të arritur qëllimet tuaja. Por përsëri nuk jeni i keq, në fund të fundit. Por ju nuk mund të qëndroni në pozita kundërshtimi. Ju shpesh kërkoni falje edhe nëse nuk jeni gabim.

Dashi
Ju nuk jeni shpesh të zemëruar, por kur ndodh, është më mirë të mos jesh aty rreth jush. Kur diçka ju shqetëson, nuk keni kufizime. Në përgjithësi, as nuk e kuptoni se veprimet dhe fjalët tuaja mund të dëmtojnë të tjerët. Kur qetësoheni, ju vjen keq për atë që keni bërë ose keni thënë, sepse keni një zemër të mirë.

Luani
Varësisht nga humori dhe situata juaj, ju jeni ose i sjellshëm ose i keq. Kjo shpjegon pozicionin tuaj në listë. Në përgjithësi, ju urreni që njerëzit nuk pajtohen me ju. Ju doni të tregoni drejtimin dhe ju jeni autoritar. Për një luftë ju mund të anuloni një person në jetën tuaj nga një ditë në tjetrën.

Binjakët
Oh po, për fat të keq ju jeni në top 5. Me të dashurit tuaj jeni të ëmbël dhe të butë, por kur diçka është e gabuar, ju jeni shumë vetëmbrojtës dhe keni përshtypjen se njerëzit ju trajtojnë keq, se duan t’ju dëmtojnë. Rezultati, jeni të padurueshëm. Me ty është e zezë ose e bardhë dhe kur është e zezë mund të bëni rrëmujë.

Bricjapi
Nëse je aq lart i klasifikuar, është për shkak të anës tënde krenare. Kur diçka nuk ju përshtatet, ju bëheni të ligj dhe pa mëshirë. Një qëndrim i urrejtjes që e justifikon këtë pozicion në renditje.

Peshqit
Ju keni atë që quhet një karakter “dreqi”. Aq shumë saqë disa miq mendojnë se jeni bipolarë. Në realitet ju jeni të paparashikueshëm, por jo në kuptimin e mirë. Befasoni shpejt me një keqdashje ekstreme dhe ju jeni në gjendje, që pa kaluar shumë momente, të shfaqeni plot ëmbëlsi dhe mirësi. Përveç kësaj, ju ndiheni shpesh jashtë vendi dhe ju mund të bëni ferr jetën për ata që ju zënë rrugën.

Gaforrja
Pasi plagosesh, bëhesh kafshë toksike dhe mund të shkosh shumë larg në veprimet dhe fjalët e tua. Një nga specialitetet tuaja është hakmarrja. Ana juaj e errët ju lejon të zbatoni idetë më të këqija të imagjinueshme. Ju jeni mizorë dhe keni frikësuar më shumë se një person në jetën tuaj.

Akrepi
Je i pari, mirë. Apo jo? Ju jeni padyshim shenja më e keqe që ekziston. Me mënyrat njerëzore jeni afër zeros, egoizmi juaj, cinizmi dhe idetë tuaja negative ju mbizotërojnë. Kur je i zemëruar, më mirë të qëndrosh larg teje. Jeni egërsirë që vetëm rrallë qetësoheni dhe nuk ju intereson si ndihen njerëzit rreth jush. Më keq akoma, fjala “keq” nuk është pjesë e fjalorit tuaj dhe ju as që e kuptoni sa i keq bëheni. Urime!