NGA PREZANTUESE E KËNGËTARE NË ADMINISTRATË/ Kush janë VIP-et që arritën SUKSES të madh në jetë (FOTO) – AlpeGossip
NGA PREZANTUESE E KËNGËTARE NË ADMINISTRATË/ Kush janë VIP-et që arritën SUKSES të madh në jetë (FOTO)

NGA PREZANTUESE E KËNGËTARE NË ADMINISTRATË/ Kush janë VIP-et që arritën SUKSES të madh në jetë (FOTO)

Puna e palodhur, përkushtimi e motivimi gjithnjë sjellin rezultatet e arrira e ndonjëherë edhe më mirë seç prisnim.

Edhe për vajzat e famshme të ekranit, fati ka trokitur në derë duke bërë që me mundin e tyre të fitojnë pozicione që ndoshta as nuk i kishin ënndërruar.

Sigurisht që synimi i tyre i parë ka qenë ekrani, por më pas jeta i ka dërguar akoma edhe më lart.

E rastet nuk janë të pakta e gjithashtu shërbejnë si shembull për një pjesë më të madhe të rinjve të cilët synojnë të arrijnë shumë në të ardhme.

AlpeNews.al do t’ju njohi me disa nga vajzat e famshme të ekranit të cilat nga gazetare apo moderatore kanë fituar pozicione të rënëdësishme në administratë apo që lidhen me të:

Lorena Haxhiu

Një ndër vajzat më simpatike të ekranit, e njohur për drejtimin e formateve si “Dita ime”, “Lotaria Kombëtare” si dhe e caktuar kohë më parë drejtoreshë e Shërbimit Kombëtar për Rininë, tashmë Lori do të jetë Zv.Ministrja e Arsimit.

 

Anjeza Maja

Kohë më parë, moderatoja e njohur la gjithçka për tu bërë pjesë e ERTV ku drejton rubrikën më të re “E zgjidha”. Anjeza, braktisi emisionin e paradites në “Top Channel” me Florian Agalliun për të ndihmuar njerëzit me programin e ri të saj.

Rosela Gjylbegu

Këngëtarja e njohur duket se prej kohësh është fokusuar në punën e saj në Kuvend duke lënë kështu pas dore muzikën. Daljet e saj në skenë janë rralluar  e me siguri Rosela ka gjetur atë që e b1%n të ndihet më mirë duke e kaluar kështu të kënduarit në plan të dytë.

/AlpeNews.al