NJË SHOKË PËR KOKË SI ERMAL MAMAQI/ Si e mbështeti publikisht Elvanën kur “u zhduk” MOTRA! (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
NJË SHOKË PËR KOKË SI ERMAL MAMAQI/ Si e mbështeti publikisht Elvanën kur “u zhduk” MOTRA! (FOTO+VIDEO)

NJË SHOKË PËR KOKË SI ERMAL MAMAQI/ Si e mbështeti publikisht Elvanën kur “u zhduk” MOTRA! (FOTO+VIDEO)

Elvana Gjata këngëtarja e shumë hiteve pushtoi gjithë mediat rozë pas përfshirjes së të fejuarit në ngjarjen e bllokut.

Elvana zgjodhi të mos reagonte dhe të zhdukesh nga rrjetet sociale dhe televizioni. Pritja mori fund edhe para dy ditësh ajo është bërë e gjallë nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram.

View this post on Instagram

Nuk e kam aspak te lehte kete moment, por e kuptoj qe me duhet ti them dy fjale, pasi u detyrohem shume te gjithe atyre qe cdo dite me kane shkruar duke me pyetur per shendetin, e duke me ofruar mbeshtetjen e tyre… kolege, miq, te aferm, dhe sigurisht ata qe kurre nuk me kane braktisur e kurre nuk kane reshtur me dashurine e tyre ndaj meje dhe muzikes time, fansat e mi. Po… kam kaluar nje periudhe shume te veshtire… fizikisht dhe moralisht… e derrmuar dhe e vrare nga fjale, fjale,fjale… edhe me shume se sa une ne kete moment mund te shpreh me fjale… Kurre ne jeten time si kam dashur keq askujt…ajo qe kam dashur gjithmone eshte te shoh vec lumturi, kudo ku kemi qene bashke, ne cdo koncert e cdo video qe ju keni publikuar me kenget e mia. Nuk e kam aspak te lehte, por ju kam ju… e do vazhdoj te bej ate per te cilen me keni dhuruar kaq shume dashuri ne me shume se 10 vjet e pa te cilen nuk di a mund te jetoj… 🎶🎶🎶🎶🎶🎶

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Menjëherë pas postimit kanë reaguar fansat dhe kolegët me mesazhe mbështetëse. Sigurisht nuk mund tk mungonte edhe komenti i vëllait të saj moderatori Ermal Mamaqi:”We love you motra”

Ermali dhe Elvana kanë treguar gjithmonë publikisht se janë miqë që në fillimet e karrierës dhe kanë një raport shumë të ngushtë duke e kosideruar njërin tjetrin motër e vëlla.

Por çfarë bëri vëllai kur  ju zhduk motra dhe të gjithë e sulmuan? 

Moderatori zgjodhi të injoroi lajmet dhe të tregonte mbështetjen e tij me postimet  në Instagram. Moderatori publikoi një video ku shihet duke kënduar këngën  e Elvanës duke zgjedhur të bënte “tag” edhe emrin e saj.

Pas kësaj ermali do të përflitesh sërish në media ku citonte Elvanës dhe akuzuar se e kishte nxjerrë keq në foto. Lajmi më i mirë që vëllai i Elvanës na zbuloi ishte dita ku do shfaqesh filmi  “dy gishtë mjalt”, ku na la të nënkuptonim se këngëtarja do shfaqesh shumë shpejt.

Jo vetëm ditën e sotme por dashurinë dhe fjalët e ngrohta për Elvanën,moderatori i ka shprehur gjithmonë publikisht. Ja dy prej postimeve ku uron me fjalë emocionuese.

AlpeNews.al