Njëra 88 kg, tjetra 52 kg: Të famshmet shqiptare tregojnë pa frikë peshën (FOTO) – AlpeGossip
Njëra 88 kg, tjetra 52 kg: Të famshmet shqiptare tregojnë pa frikë peshën (FOTO)

Njëra 88 kg, tjetra 52 kg: Të famshmet shqiptare tregojnë pa frikë peshën (FOTO)

Jo çdo femër, për të mos thënë asnjëra nuk do të tregojë sesa peshon në të vërtetë. Kjo vlen më shumë për femrat e njohura të ekranit, që u duhet të ruajnë linjat dhe të kurojnë gjithnjë imazhin e tyre.

Megjithatë jo të gjitha të famshmet shqiptare kanë komplekse me peshën. Falë risisë së Instagramit, për të bërë pyetje direkte, disa prej tyre kanë treguar sesa kilogramë peshojnë. “Iconstyle.al” ju sjell disa prej figurave më të njohura të ekranit dhe peshën e tyre.

Françeska Jaçe peshon 64 kilogramë, një peshë kjo brenda kufijve normalë duke qenë se është 1,72 cm e gjatë.

Big Mama ka qenë gjithnjë në luftë të vazhdueshme me kilogramët e tepërt, por pas ndërhyrjes në stomak ajo peshon 70 kg.

Viola Spiro ka qenë një velinë, është  marrë me balet dhe ndonëse nuk kërcen më, të paktën në televizion, ajo ka mundur të ruajë linjat pasi peshon 56 kg.

Armina Mevlani nuk e di saktë peshën e saj megjithatë mendon se është diku mes 57 kg – 59 kg. E pyetur nga fansat, blogerja e njohur tha “varet” dhe ndoshta kjo ka të bëjë me faktin nëse ka ngrënë ose jo gjatë javës Armina.

Kallashi u bë e njohur falë kërcimeve të saj provokuese, që u pëlqyen shumë nga publiku, por edhe pse peshon 88 kg ajo arrin të duket shumë joshëse.

Kejvina Kthella peshon 60 kg një peshë brenda kufijve normale duke qenë se velina është e gjatë 1,80 cm.

Modelja Xhesika Berberi nuk e ka treguar peshën në Instagram, por live në emisionin e Ermal Mamaqit dhe peshorja tregoi 52 kg.

Almeda Abazi nuk është shumë e kënaqur me peshën e saj pasi “fatkeqësisht” sipas saj, peshon 57 kg. Ajo ia lë fajin Ramazanit, pasi normalisht është 55 kg.

“Ah çfarë pyetje” tha Rezarta Shkurta kur fansi i kërkoi peshën, megjithatë nuk ngurroi ta tregonte. Ajo është 75 kg.

Zanfina Ismaili tregoi se peshon 57 kilogramë e kusur, edhe nëse është më shumë se kaq të paktën me përgjigjen që tha, është brenda.