NUK E KISHIM VËNË RE/ Ledri Vula vuan nga kjo sëmundje dhe ne s’e paskemi ditur? – AlpeGossip
NUK E KISHIM VËNË RE/ Ledri Vula vuan nga kjo sëmundje dhe ne s’e paskemi ditur?

NUK E KISHIM VËNË RE/ Ledri Vula vuan nga kjo sëmundje dhe ne s’e paskemi ditur?

Ledri Vula është një ndër emrat më të njohur të muzikës dhe ndër artistët më të suksesshëm të momentit.

Ai numëron plot 1.4 milionë ndjekës në llogarinë e tij në Instagram, ku ndan shpesh momente nga koncertet e përditshmëria.

Mirëpo, në shumë foto të Ledrit, me siguri s’ju kishte rënë në sy ky detaj:

Lëkura në duart e tij ka shenja të bardha dhe “Gazeta Metro” shkruan se Ledri vuan nga sëmundja e quajtur ‘Vetiligo’.

Vitiligo është sëmundje kronike, jo ngjitëse, nga e cila vuajn 0,5 deri më 2% e njerëzve në botë.

Sëmundja ndryshon ngjyrën e lëkurës, duke e bërë të bardhë në zona të ndryshme, kryesisht në duar, në fytyrë dhe në këmbë.

Megjithatë, Ledri nuk ka folur asnjëherë rreth kësaj çështjeje dhe mbetet të presim për një konfirmim të lajmit nga reperi.