“NUK JAM HOMESEKSUAL”/ Pas pesë vitesh “sulme” të njëpasnjëshme, këngëtari i njohur përgjigjet – AlpeGossip
“NUK JAM HOMESEKSUAL”/ Pas pesë vitesh “sulme” të njëpasnjëshme, këngëtari i njohur përgjigjet

“NUK JAM HOMESEKSUAL”/ Pas pesë vitesh “sulme” të njëpasnjëshme, këngëtari i njohur përgjigjet

Shawn Mendes e tha në vitin 2016 dhe e përsëriti sërish: “Nuk jam homoseksual!”

Në një intervistë për “Rolling Stone’s”, këngëtari 20-vjeçar iu desh që të sqaronte orientimin e tij seksual, teksa zbuloi edhe historinë e dashurisë me modelen Hailey Baldwin (tani Bieber). Mendes pranon se vëmendja që merr për jetën personale është një ndër streset e tij më të mëdha.

“Do më pëlqente shumë të përgjigjesha se nuk më intereson fare se çfarë thuhet, por nuk është e vërtetë. Në pesë vitet e fundit, jam sulmuar shumë me faktin se jam gay. Më duket sikur duhet të shfaqet me patjetër në rrugë ose në evente me një vajzë që t’i vërtetoj njerëzve se nuk jam gay. Një pjesë e zemrës time e mendon se vetëm kështu më duket se i mbyll gojën njerëzve. E urrej këtë mendim! Por jo, unë nuk jam gay! E përsëris, nuk jam” – u shpreh këngëtari për revistën!

Ndaj përgjigjem e morëm: SHAWN MENDES NUK ËSHTË HOMOSEKSUAL!