PARTNERI I ARBANËS I FEJUAR DIKUR ME RUDINA DEMBAÇAJ/ Ja si i kanë marrëdhëniet dy moderatoret (FOTO) – AlpeGossip
PARTNERI I ARBANËS I FEJUAR DIKUR ME RUDINA DEMBAÇAJ/ Ja si i kanë marrëdhëniet dy moderatoret (FOTO)

PARTNERI I ARBANËS I FEJUAR DIKUR ME RUDINA DEMBAÇAJ/ Ja si i kanë marrëdhëniet dy moderatoret (FOTO)

Lidhja e  dashurisë e moderatores , Arbana dhe Edurat Grishaj është  kryefjala e  mediave.  Të gjtihë jemi duke pritur që çifti të na kofrimoj lidhjen e tyre. Ndërkohë që  njohim bashkëshortin e  Rudinës dhe ish bashkëshortin e Arbanës me siguri nuk e dinit këtë detaj.

Rudina Dembacaj para se të martohej me bashkëshortin  aktual ka qenë e fejuar me  partnerin e  Arbanës. Lidhje e cila shkoi deri në fejesë mes të rinjve në vitin 2011, por mori fund pak kohë më pas.

Në një intervistë  në vitin 2011, Rudina tregonte se ishte njohur në Edin në një televizion lokal në qytetin e Shkodrës. Ata vendosën të fejoheshin në një festë të vogël me familjet, buzë detit në Shëngjin.

Quhet Edi, është nga Malësia e Madhe. Jemi njohur në qytetin e Shkodrës, në kohën kur unë isha studente në Fakultetin e Juridikut. Në atë kohë, punonim të dy në një Tv lokal, unë bëja një emision timin, ndërsa Edi xhironte dhe montonte, pra kamera dhe montazhi i emisionit. Kemi gati katër vjet lumturisht bashkë. Fejesën nuk e kërkoi asnjëri, erdhi momenti për të ndodhur dhe ndodhi. Çdo gjë ndodhi gradualisht”.

Mirëpo si është marrëdhënia e Rudinës dhe Arbanës?

Pasi  vëzhguam profilet e dy moderatoreve  kuptuam që vajzat nuk e ndjekin njera tjetrën. Tani nuke  dimë xheloz është Arbana apo bashkëshorti i Rudinës. Epo urojmë që dy vajzat mos të  kenë inate midis tyre.

AlpeNews.al