PO “ÇMENDIN” RRJETIN/ Trendi më i ri i takave është një “PROJEKT” më vete (FOTO) – AlpeGossip
PO “ÇMENDIN” RRJETIN/ Trendi më i ri i takave është një “PROJEKT” më vete (FOTO)

PO “ÇMENDIN” RRJETIN/ Trendi më i ri i takave është një “PROJEKT” më vete (FOTO)

Y/Project është një markë që gjithnjë del jashtë kornizave ka ardhur tashmë në vëmendje për dizenjon e saj të fundit: këpucë që tregojnë vetëm gishtin e madh të këmbës.

Ky model i quajtur ‘’gishti i hapur’’ shitet me një çmim prej 1000$ dhe mesa duket deri tani, është shitur shumë shpejtë.

Këpucët e pazakonta janë shfaqur për herë të parë në koleksionin Pranverë-Verë 2018 në Paris, por duket se është kthyer sërisht si trend dhe këtë vit.

Modelet i veshën në sfilatat e tyre duke treguar kështu gishtat e tyre të mëdhenj me lloje të ndryshme dizenjosh.

 

Kur këto këpucë u reklamuan dhe pak më tepër, ato filluan të shiteshin në një kohë rekord.

Një dizenjo me lëkurë të bardhë dhe printe trendafilash shitet tani për një çmim prej 985$.

Ky projekt ka tërhequr shumë vëmendje dhe disa herë më parë por duhek se tani e ka kapur kulmin e suksesit.

*Artikulli është i përshtatur nga DailyMail

/AlpeGossip.al