PRAPASKENAT/ Greta Koçi rrëfen si koncerti “gjigand” përfundoi me 10 veta (VIDEO) - AlpeGossip
PRAPASKENAT/ Greta Koçi rrëfen si koncerti “gjigand” përfundoi me 10 veta (VIDEO)

PRAPASKENAT/ Greta Koçi rrëfen si koncerti “gjigand” përfundoi me 10 veta (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Greta Koçi ka rrëfyer një situatë tepër të sikletshme që pati me disa artistë shqiptarë në Zvicër. E ftuar në “Mos i fol shoferit” në Ora News, ajo tregoi se si përfunduan nga një koncert “gjigand” në një me 10 veta.

Greta Koçi: Kemi qenë një herë në Zvicër, u bënë disa vite dhe kam qenë unë, Elita 5, Zanfina, Shkurte Fejza, Manjola Nallbani. U bë koncerti në një pallat sporti. Por në atë kohë secili nga ne mund të mblidhte 2 mijë vetë në një diskotekë tjetër të famshëm. Por të gjithë bashkë mblodhëm 10 vetë. Ishte bërë një super organizim dhe ne thamë këtu do bëhet nami. Organizatori i koncertit u zhduk dy-tre orë. U shqetësuam shumë dhe kur erdhi ai, e pyetëm, si qe puna? Këtu tha, para 2-3 vitesh ka kënduar një grup i famshëm roku dhe rinia kanë prerë damarët dhe ky vend është mbushur dhe mbahet si vend i keq. Ai nga ajo kohë nuk bëri më kurrë koncerte.