PROSTITUTA APO STRIPTISTE/ Njihuni me aktoret shqiptare që morën rolet e guximshme. Nga Olta Gixhari tek… (FOTO) – AlpeGossip
PROSTITUTA APO STRIPTISTE/ Njihuni me aktoret shqiptare që morën rolet e guximshme. Nga Olta Gixhari tek… (FOTO)

PROSTITUTA APO STRIPTISTE/ Njihuni me aktoret shqiptare që morën rolet e guximshme. Nga Olta Gixhari tek… (FOTO)

Për të gjithë arttdashësit, Teatri Kombëtar i  Operas dhe Baletit ofron shfaqje të gjinive nga më të ndryshmet.

Përmes tyre edhe aktoret eksperimentojnë në karrierën e tyre me role nga më të ndryshmit.

Por ato më intriguesit janë rolet të cilat jo çdo aktore do merrte përsipër ti bënte duke u ndikuar kështu edhe nga opinioni publikut. Të mbetura ende si të tilla për shkak të mentalitetit, aktoret që marrin përsipër ti realizojnë në këtë kontekst mund të quhen edhe mjaft guximtare.

Atyre nuk i ka interesuar aspak mendimi i publikut apo mentaliteti i prapambetur por kanë realizuar këto role me dëshirën më të madhe duke u treguar të gjtihëve se në art nuk ka diferencime.

Nga Olta Gixhari tek Rozana Radi këto janë aktoret që kanë luajtur role të guximshme:

Olta Gixhari në rolin e prostituës në “Opera për tre grosh”

Rozana Radi në rolin e prostitutës në “Njerëz dhe Fate”:

Ish banorja e “big Brother Albania”, Elisa Çaushi, në filmin “End of hope” të realizuar në Londër:

 

Rudina Dembacaj, ka treguar së shpejti do luajë rolin e një prostitute në shfajen e saj të dytë në teatër:

“Mezi po pres ta luaj si rol sepse më intrigon shumë. Jam shumë kurioze sesi do ta bëj karakterin një prostitute. Ngjarjet ndodhin në një bordello, por është vërtetë ana njerëzore e punonjëseve të seksit, që janë njerëz, kanë ndjenja.

Luli Bitri në rolin e striptistes në shfaqjen “Pak më afër”

/AlpeNews.al