RIKTHIMI I ELVANA GJATËS/ Vip-at bëhen bashkë dhe e mbështesin publikisht (FOTOT) – AlpeGossip
RIKTHIMI I ELVANA GJATËS/ Vip-at bëhen bashkë dhe e mbështesin publikisht (FOTOT)

RIKTHIMI I ELVANA GJATËS/ Vip-at bëhen bashkë dhe e mbështesin publikisht (FOTOT)

Prej kohësh këngëtarja Elvana Gjata  ishte zhdukur nga bota e showbizz-it si dhe ishte tërhequr nga projektet muzikore apo rrjetet sociale.

Pas sherrit në zonën e ish-bllokut, ku emri i këngëtares dhe të fejuarit ishin të përfshirë, Elvana vendosi   për shumë kohë të mos reagonte  publikisht për këtë ngjarje.

Ditën e djeshme ajo vendosi të jepte një  deklarat të gjatë  në llogarine  saj në Instagram:

Nuk e kam aspak te lehte kete moment, por e kuptoj qe me duhet ti them dy fjale, pasi u detyrohem shume te gjithe atyre qe cdo dite me kane shkruar duke me pyetur per shendetin, e duke me ofruar mbeshtetjen e tyre… kolege, miq, te aferm, dhe sigurisht ata qe kurre nuk me kane braktisur e kurre nuk kane reshtur me dashurine e tyre ndaj meje dhe muzikes time, fansat e mi.”

Në pak orë postimi i saj ka marrë mbi 100 mijë pëlqime dhe komente mbështetëse nga kolegët dhe fansat. Të cilët treguan se sa të lumtur ishin pas rikthimit të Elvanës disa nga emrat më të njohur ishin: Lori Hoxha,Ermal Mamaqi, Besa Kokëdhima.

View this post on Instagram

Nuk e kam aspak te lehte kete moment, por e kuptoj qe me duhet ti them dy fjale, pasi u detyrohem shume te gjithe atyre qe cdo dite me kane shkruar duke me pyetur per shendetin, e duke me ofruar mbeshtetjen e tyre… kolege, miq, te aferm, dhe sigurisht ata qe kurre nuk me kane braktisur e kurre nuk kane reshtur me dashurine e tyre ndaj meje dhe muzikes time, fansat e mi. Po… kam kaluar nje periudhe shume te veshtire… fizikisht dhe moralisht… e derrmuar dhe e vrare nga fjale, fjale,fjale… edhe me shume se sa une ne kete moment mund te shpreh me fjale… Kurre ne jeten time si kam dashur keq askujt…ajo qe kam dashur gjithmone eshte te shoh vec lumturi, kudo ku kemi qene bashke, ne cdo koncert e cdo video qe ju keni publikuar me kenget e mia. Nuk e kam aspak te lehte, por ju kam ju… e do vazhdoj te bej ate per te cilen me keni dhuruar kaq shume dashuri ne me shume se 10 vjet e pa te cilen nuk di a mund te jetoj… 🎶🎶🎶🎶🎶🎶

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on