SHQIPËRIA “FËLLIQET” SËRISH NË EUROVISION/ Pas Eneida Tarifës, edhe Jonida Maliqi jep intervistën e “dështuar” në anglisht (VIDEO) – AlpeGossip
SHQIPËRIA “FËLLIQET” SËRISH NË EUROVISION/ Pas Eneida Tarifës, edhe Jonida Maliqi jep intervistën e “dështuar” në anglisht (VIDEO)

SHQIPËRIA “FËLLIQET” SËRISH NË EUROVISION/ Pas Eneida Tarifës, edhe Jonida Maliqi jep intervistën e “dështuar” në anglisht (VIDEO)

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm “Eurovision 2019” i cili këtë vit do të mbahet në Izrael.

Ajo u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën “Ktheju tokës” me muzikë dhe poezi të Eriona Rushitit.

Por në intersvistën që realizohet me të gjithë pjesëmarrësit duket se Jonida i ka zhgënjyer të gjithë.

Nga përgjigjet që ajo kthen duket se ka shumë vështirësi me anglishten e madje shpeshherë fjalët i thotë në shqip pasi nuk i kujtohen apo nuk di ti shprehi në anglisht.

Kjo situatë na rikthen edhe një herë në vëmendje, intervistën e dështuar të Eneida Tarifës dhe mesa duket këngëtaret shqiptare duhet të praktikojnë paksa anglishten para se ta përfaqësojnë Shqipërinë në komenticione të tilla.

/AlpeNews.al