TASHMË ËSHTË ZYRTARE/ Hermes do të sjellë linjë make up-i për përkujdesin e fytyrës (FOTO) – AlpeGossip
TASHMË ËSHTË ZYRTARE/ Hermes do të sjellë linjë make up-i për përkujdesin e fytyrës (FOTO)

TASHMË ËSHTË ZYRTARE/ Hermes do të sjellë linjë make up-i për përkujdesin e fytyrës (FOTO)

Marka luksoze “Hermes” ka lajmëruar se së fundmi do preki edhe dy kategori të tjera, përkatësisht atë të make upit dhe përkujdesit ndaj lëkurës së fytyrës.

Sipas raportit të “Business Fashion”, koleksioni do të prodhohet në Francë dhe Itali dhe do të përdori ambalazh jo plastik.

Edhe pse Hermes nuk është totalisht i ri në botën e bukurisë, i vetmi produkt bukurie që është i pranishëm në treg është një krem trupi i cili mund të përdoret edhe në fytyrë apo duar.

Nuk ka detaje të reja se çfar1% produktesh do të hidhen në treg, por të gjithë e imagjinojmë se Hermes do të ndjekë shembullin e markave të tjera prestigjoze si Chanel apo Dior.

Po përsa i përket make upit? Në javën e modës, modelet e Hermes u shfaqen me sy të sfumuar dhe ndosha me siguri do vijë një palete e re?

/AlpeNews.al