TË GJITHA RRËZËLLITËSE/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards – AlpeGossip
TË GJITHA RRËZËLLITËSE/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards

TË GJITHA RRËZËLLITËSE/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards

Dje mbrëma, në Microsoft Theater në Los Angeles, u mbajt ceremonia e 47 e American Music Awards, ku u ndanë çmime për artistët dhe albumet më popullorë të 2019-s. Për veshjet në tapetin e kuq, rrëshkisni më poshtë.

Dua Lipa

Kesha

Christina Aguilera

Billy Porter

Billie Eilish

Maya Hawke

Katherine Langford

Ciara

Lizzo

Selena Gomez

Taylor Swift

Jenna Dewan

Heidi Klum

Lil Nas X

Constance Wu

Big Freedia

Sofia Carson