“TRIUMFI I FLOR MUMAJESIT”/ Këto janë VIP-at që besonin në FITOREN e tij. Nga Çiljeta tek… (FOTO) – AlpeGossip
“TRIUMFI I FLOR MUMAJESIT”/ Këto janë VIP-at që besonin në FITOREN e tij. Nga Çiljeta tek… (FOTO)

“TRIUMFI I FLOR MUMAJESIT”/ Këto janë VIP-at që besonin në FITOREN e tij. Nga Çiljeta tek… (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme u realizua nata finale e edicionit të 20-të të “Kënga Magjike”.

Ashtu siç ishte lajmëruar edhe ende pa nisur, ky festival ishte i tejmbushur në surpriza.

Duke nisur nga skenografia, artistët pjesëmarrës dhe këngët super e bukura, gjithçka e bëri këtë edicion ndryshe nga të tjerët.

Konkurenca midis pjesëmarrësve ishte shumë e fortë e ndër to arriti të triumfonte Flor Mumajesi.

Edhe pse jo shumë larg me pikë, flori arriti të ecmociononte gjithë zzemrat e publikut e padyshim ishte balada më e bukur e edicionit.

Edhe kolegë të shumtë të tij të cilët nuk ishin pjesë e “Kënga Magjike” e mbështetën dhe Alpenews.al ju njeh me disa prej tyre:

Përgatiti: AlpeNews.al