U QËLLUA PËR VDEKJE TEKSA DILTE NGA DYQANI/ Çfarë shkroi REPERI i njohur para se të ndodhte krimi (FOTO) – AlpeGossip
U QËLLUA PËR VDEKJE TEKSA DILTE NGA DYQANI/ Çfarë shkroi REPERI i njohur para se të ndodhte krimi (FOTO)

U QËLLUA PËR VDEKJE TEKSA DILTE NGA DYQANI/ Çfarë shkroi REPERI i njohur para se të ndodhte krimi (FOTO)

Reperi 33 vjeçar  i njohur botërisht, Nipsey hussle u vra me armë në dalje të dyqanit të tij të veshjeve në Los Angeles ditën e dielë.

I nominuar edhe për çmimet Grammy, reperi u qëllua disa herë dhe policia njoftoi vdekjen e tij pas dërgimit në spital.

Pas të shtënave me armë, dëshmitarët okularë tregojnë se autori i krimi u largua me shpejtësi me automjet ps kryerjes së tij.

Disa momente para se të ndodhte krimi, reperi shkoi në twitter fjalët e mëposhtëme:

“Të kesh armiq të fortë, është një bekim”.

Gjithashtu, po në atë ditë Nipsey kishte një takim me policinë për të diskutuar rreth dhunës së bandave.

Reperi , gjatë adoleshencës kishte qenë pjesë e  bandës “Rolling 60’s”  dhe në një intervistë vitin e ardhshëm u shpreh si më poshtë:

“Ne u përballëm me vdekjen dhe vrasjet. Ishte si të jetoje në një zonë lufte ku njerëzit vdesin në këto blloqe banesash dhe çdo njeri ka fituar paksa imunitet”.

/AlpeNews.al