U SHPALL FITUESE E ”FESTIVALIT TË KËNGËS”/ Ja VIP-at shqiptarë që përkrahën Arilenën gjatë këtij rrugëtimi! – AlpeGossip
U SHPALL FITUESE E ”FESTIVALIT TË KËNGËS”/ Ja VIP-at shqiptarë që përkrahën Arilenën gjatë këtij rrugëtimi!

U SHPALL FITUESE E ”FESTIVALIT TË KËNGËS”/ Ja VIP-at shqiptarë që përkrahën Arilenën gjatë këtij rrugëtimi!

Pasi në Pallatin e Kongreseve u shpall fituesja e ”Festivalit të Këngës”, pra Arilena Ara e cila do të na përfaqësojë në ”Eurovision” me këngën ”Shaj”, shumë personazhe publik e jo publik nuk ishin tepër të lumtur dhe këtë gjë e shprehën.

Por, përveç këtyre personave, pati shumë e shumë ndjekës, fansa dhe VIP-a që e mbështetën Arilenën në këtë rrugëtim. Të shumtë ishin peronzhet publikë që e shprehën haptazi pëlqimin për këngën, performancën dhe gjithçka që Arilena ofroi në këtë edision të 58′.

Duke e uruar, përgëzuar dhe shprehur se ajo e meritonte fitoren, më poshtë do t’ju tregojmë disa nga VIP-at që përkrahën bukuroshen shkodrane gjatë këtij rrugëtimi të shkurtër 3 ditor por sigurisht tepër emcoionues dhe të rëndësishëm për të./AlpeGossip.al

Gerta Gixhari

Enxhi Nasufi

Xhensila Myrtezaj

Barbara Dini

Shkurte Gashi

Jeta Faqolli

Tuna Sejdi

Olta Gixhari

Arbana Osmani

Isida Mollaymeri

Kaci Lleshi

Ilda Bejleri

Darko Dimitrov

Rona Nishliu