UPS! Trejsi Sejdini i mburret policisë, me 200km/h në autostradën Tiranë-Elbasan – AlpeGossip
UPS! Trejsi Sejdini i mburret policisë, me 200km/h në autostradën Tiranë-Elbasan

UPS! Trejsi Sejdini i mburret policisë, me 200km/h në autostradën Tiranë-Elbasan

Trejsi Sejdini, fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, është vënë shumë herë në diksutim për imazhin që ka krijuar në publik. 18-vjeçarja është përfolur si një person jo stabël, sidomos pas publikimit të disa videove në rrjetet sociale ku shihej teksa shkaktonte sherre nëpër clube-t e Tiranës.

Mirëpo këto ‘rregulla’ nuk janë të vetmet që shkel Trejsi. E njohur edhe si ‘gangsterja e Elbasanit’, bukuroshja që duhet të jetë një përfaqësuese e denjë e një komuniteti ka publikuar një video teksa i mburret policisë.

Sejdini shihet në autostradë Tiranë-Elbasan, teksa ecën me 200km/h duke tejkaluar normat e lejuara të shpejtësisë dhe duke vënë gjithashtu në rrezik jetën e drejtuesve të tjerë të automjeteve. Ndërkohë që sipas Nenit 140, kufizimet e shpëjtësisë, për të siguruar qarkullimin dhe mbrojtur jetën e njerëzve, shpejtësia maksimale nuk mund të kalojë 110 km/orë për autostradat.