“URIME GJAKU IM”/ Fjalët emocionuese të VIP-ve për Pavarësinë e Kosovës. Nga Flor Mumajesi tek… (FOTO) – AlpeGossip
“URIME GJAKU IM”/ Fjalët emocionuese të VIP-ve për Pavarësinë e Kosovës. Nga Flor Mumajesi tek… (FOTO)

“URIME GJAKU IM”/ Fjalët emocionuese të VIP-ve për Pavarësinë e Kosovës. Nga Flor Mumajesi tek… (FOTO)

Sot data shënon 17 shkurt dhe Kosova feston Ditën e Pavarësisë.

Kanë kaluar 11 vite tashmë nga shpallja e saj dhe për këtë ditë të shënuar nuk kanë munguar as urimet e figurave të famshme të ekranit.

Në këtë ditë historike , të gjithë sytë janë drejtuar nga Kosova duke I kushtuar vëmendjen e merituar.

Kujtojmë se në nder të kësaj dite do të realizohet edhe një koncërt madhështor me disa nga emrat më të dëgjuar të muzikës përfshirë këtu edhe rikthimin në skenë të Elvana Gjatës.

AlpeNews.al ju njeh me urimet e vipave shqiptarë për Ditën e Pavarësisë:

Ardit Gjebrea

Flor Mumajesi

View this post on Instagram

#urime11vjetshtet Gjaku im♥️

A post shared by Flori Mumajesi (@iamflorimumajesi) on

Lorik Cana

Luana Vjollca

Shyhrete Behluli

View this post on Instagram

Kosove e dashur , urime 11 vjetori i pavaresise.

A post shared by Shyhrete Behluli Official (@shyhrete_behluli) on

Getoar Selimi

View this post on Instagram

Gëzuar Kosove! #lavdideshmoreve #11vjetshtet

A post shared by GETOAR SELIMI (@ghettogeasy) on

Sonila Meço

Marina Vjollca

Ermal Fejzullahu

Elvis Naçi

Fifi

/AlpeNews.al