VIDEO E FRIKSHME/ Rrëshqet dheu, autobusi me pasagjerë shpëton për një “fije floku” – AlpeGossip
VIDEO E FRIKSHME/ Rrëshqet dheu, autobusi me pasagjerë shpëton për një “fije floku”

VIDEO E FRIKSHME/ Rrëshqet dheu, autobusi me pasagjerë shpëton për një “fije floku”

Pasagjerët e një autobusi ishin dëshmitarë të një ngjarje rrëqethëse, kur para syve të tyre u shemb një pjesë e madhe e kodrës. 

Në pamjet flmike do të shikoni se si gurët e mëdhenj binin mbi kulmin e autobusit dhe pasagjerët që bërtasin me zë të lartë nga frika. 

Ngjarja është filmuar në Bengeut të Filipineve, ku autobusi ishte ndalur në mes të rrugës pasi gjithçka përreth dridhej, dhe në një moment fillon të bie një sasi e madhe e dheut. 

Duke parë se nuk janë të sigurt, shoferi i autobusit vendosë të lëviz prapa nuk ishte bërë shumë vonë. 

Për fat të mirë askush nuk është lënduar nga rrëshqitja e dheut, kurse pasagjerët kanë deklaruar për mediat lokale se si disa minuta më parë kishin dëgjuar një zhurmë të çuditshme, para se të binte sasia e madhe e dheut para syve të tyre.