Viktor Zhusti e mbyll karrierën artistike me “DWTS”, fjalët tij me siguri do ju bëjnë të reflektoni mbi jetën! (FOTO) – AlpeGossip
Viktor Zhusti e mbyll karrierën artistike me “DWTS”, fjalët  tij me siguri do ju bëjnë të reflektoni mbi jetën! (FOTO)

Viktor Zhusti e mbyll karrierën artistike me “DWTS”, fjalët tij me siguri do ju bëjnë të reflektoni mbi jetën! (FOTO)

Përveç të gjithë lajmeve, bujës, pakënaqësive të mundshme që ky edicion i fundit i “Dancing with the Stars” ka pasur, një gjë do të mbahet mend gjatë: pjesëmarrja dhe performance e jashtëzakonshme e aktorit Viktor Zhusti i cili në moshën 76 vjeçare arriti që me profesionalizëm të pushtonte skenën e të prekte finalen e madhe.

Siç duket, Zhusti ka menduar që karrierën e tij artistike ta mbyllë me këtë pjesëmarrje të “Dancing with the Stars” ndaj dhe kësaj eksperience i ka dedikuar një status të gjatë në Facebook ku fillimisht ka falenderuar balerinën me të cilën kërceu, jurinë, publikun dhe producenten e “Dancing with the Stars”, Holta Dulaku.

Me anë të fjalëve të përzgjedhura dhe emocionit që ka ndarë në çdo gjë që ka shkruar, me shumë mundësi, ky dedikim i Viktor Zhustit, do të na bëjë të gjithve të reflektojmë, jo më kot edhe qindra komentet e shpërndajet që statusi i tij ka marrë në rrjete sociale, janë të gjitha duke shprehur superlativa për vendin e veçantë që Zhusti do të ketë gjithnjë në skenën e artin shqiptar.

Më poshtë, keni shkrimin e tij të plotë: