ZJARRET NË KALIFORNI/ Bella Hadid dhuron 10 mijë dollarë për fondacionin “GoFoundMe” – AlpeGossip
ZJARRET NË KALIFORNI/ Bella Hadid dhuron 10 mijë dollarë për fondacionin “GoFoundMe”

ZJARRET NË KALIFORNI/ Bella Hadid dhuron 10 mijë dollarë për fondacionin “GoFoundMe”

Bella Hadid, 22 vjeç, dhuroi 10.000 dollarë për “GoFoundMe” për të ndihuar në rimëkëmbjen pas zjarreve të fundit në Malibu, shkruan DailyMail.

Akti bujar i Bellës vjen pasi edhe Lady Gaga, Kim Kardashian dhe Miley Cyrus ndihmuan komunitetin kalifornian pas zjarreve.

Numri total i të vdekurve nga zjarret gjatë javës së kaluar në Kaliforni, ka arritur 50.

Modelja 22 vjeçare promovoi në Instagram Fondin e Komunitetit për Parandalimin e Fatkeqësive të Komunietit në Malibu.

Zjarri në Kaliforninë Veriore njihet si më shkatërruesi në histori të shtetit, ndërsa autoritetet dyshojnë se mund të ketë filluar nga mosfunksionimi i linjave energjetike.