3 SHQIPTARE NË MTV VMA! Bebe Rexha, Ava Max dhe Dua Lipa do ta djegin skenën e famshme! – AlpeGossip
3 SHQIPTARE NË MTV VMA! Bebe Rexha, Ava Max dhe Dua Lipa do ta djegin skenën e famshme!

3 SHQIPTARE NË MTV VMA! Bebe Rexha, Ava Max dhe Dua Lipa do ta djegin skenën e famshme!

MTV Video Music Awards që do të mbahet këtë të diel, do të pushtohet nga shqiptaret, njëra si prezantuese dhe dy të tjera të nominuara në këtë event të rëndësishëm të muzikës.

Ava Max konkurron për çmimin “Artistja depërtuese e vitit”, ndërsa Dua Lipa është e nominuar gjithsej në katër kategori: “Regjia më e mirë”, “Koreografia më e mirë”, “Editimi më i mirë” dhe “Efektet vizuele më të mira”.

View this post on Instagram

Should’ve worn sunglasses 🕶

A post shared by ava (@avamax) on

Por këtë vit shfaqjes i bashkohet edhe një tjetër shqiptare, Bebe Rexha. Artistja 30-vjeçare ka bërë së fundmi të ditur përmes rrjeteve sociale se do të jetë një nga të ftuarat speciale të mbrëmjes, për të prezantuar një çmim ose një performancë.

View this post on Instagram

i know the guac is extra

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Vitin e kaluar Bebe Rexha fitoi një çmim VMA për kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën “Call you mine” në bashkëpunim me The Chainsmokers.

Ajo është shqiptarja e dytë që e fiton këtë çmim pas Rita Orës, e cila fitoi një çmim MTV VMA në vitin 2018.