5 këshilla mode që do t’ju bëjnë të dukeni 10 vite më të reja (foto) – AlpeGossip
5 këshilla mode që do t’ju bëjnë të dukeni 10 vite më të reja (foto)

5 këshilla mode që do t’ju bëjnë të dukeni 10 vite më të reja (foto)

Ndër vite të gjithë tentojmë që të dukemi sa më të rinj dhe mendojmë se këtë mund të arrijmë nëpërmjet grimit apo stilit tonë të flokëve.

Është e vërtetë se grimi dhe stili jonë i flokëve na bën të dukemi më të reja apo më të vjetra seç jemi, mirëpo në transmetimin e viteve të moshës sonë ndikon po aq edhe stili jonë i veshjes. Vazhdimisht dëgjojmë të thuhet se duhet të veshim veshje të moshës sonë, mirëpo në disa raste duhet edhe të devijojmë për të fshehur vitet që ne mbajmë mbi supe.

Stilistja e njohur e Hollivudit, Anita Patrickson, thekosn se blerja e veshjeve të duhura mund të na ndihmojnë të dukemi bukur dhe më të reja në moshë.

Sigurimi i gjërave të përshtatshme për bukurinë është një mënyrë e sigurt për të ndihmuar këdo që do të shfaqi më të mirën e tij. Shumica e njerëzve kanë një numër të madh artikujsh në shtëpi, prandaj është koha për t’i bashkuar dhe për t’u argëtuar. Të gjithë jemi të frikësuar kur bëhet fjalë për kombinime të guximshme, por ju sugjeroj që në radhë të parë të kënaqeni me veten tuaj dhe pastaj të merrni disa rriske me vete. Për më tepër kjo do ta rifreskojë pamjen tuaj”, thotë stilistja e njohur.

Patrickson thekson se janë 5 elementë të modës ata të cilat bëjnë këtë mashtrim me pamjen tonë dhe na tregojnë 10 vite më të reja.

1 – Aksesorët e papërshtatshëm

 

2 – Një palë xhinse trendi

3 – Vathët e mëdhenj të guximshëm

4 – Këpucë të mrekullueshme

5- Një jumpsuit i përshtatshëm