Dy pika ujë/ Zbulohet sozia e Dua Lipës dhe duket si motra e saj binjake (FOTO) - AlpeGossip
Dy pika ujë/ Zbulohet sozia e Dua Lipës dhe duket si motra e saj binjake (FOTO)

Dy pika ujë/ Zbulohet sozia e Dua Lipës dhe duket si motra e saj binjake (FOTO)

Ajo quhet Britanny Xavier dhe nuk njihet vetëm sepse është modele, por edhe për shkak të ngjashmërisë së frikshme që ka me këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa.

“Instagram-i” i modeles pushtohet çdo ditë me pyetjet: “A je ti Dua Lipa?” Dhe s’i vëmë dot faj, sepse përtej faktit se duken identike, “Prive” ka zbuluar se vajzat kanë edhe të njëjtin stil në veshje dhe pozojnë njëlloj në foto.

Modelja ka rreth 1 milionë ndjekës në “Instagram”, e për këtë duhet të falenderojë edhe këngëtaren Dua Lipa. Ndërkohë që kjo e fundit, po shijon suksesin që mori nga kënga e saj më e fundit “Electricity” dhe ndodhet në Taiwan për koncertin e rradhës.