E quajti veten “Njerka e repit”/ Këngëtarja e njohur e bën Taynën për një lek (FOTO) – AlpeGossip
E quajti veten “Njerka e repit”/ Këngëtarja e njohur e bën Taynën për një lek (FOTO)

E quajti veten “Njerka e repit”/ Këngëtarja e njohur e bën Taynën për një lek (FOTO)

Pasi reperet e njohura shqiptare, Tayna dhe Rina u zunë gjatë për pseudonimin e njëjtë ‘Mami’, Tayna ditën e djeshme hoqi dorë nga ky emër dhe vendosi një emër të ri, që solli rragime të mëdha tek ndjekësit.
“Mamin e bonën bajat krejt tu e përdor, prej ktij momenti thirrëm ‘Njerkë’, sepse unë ta marr karierën dhe burrin gjithashtu.”- shkroi Tayna në një postim.

Mirëpo, pas deklaratës së Taynës, në rrjetet sociale ka nisur lufta. Këngëtarja e njohur Arta Memedi, shkroi për Taynën se ajo do të jetë gjithmonë e dyta.
“Dikush u nervozua. Qetësohu njerka, ke të drejtë. Gjithmonë ke për të qenë e dyta. Ti ke famën, por ai ti merr paratë. Unë i kam të dyja.”- ka shkruar Arta në postim.