“FESTIVALI QË MË ÇOI NË SANREMO”/ Alketa Vejsiu tregon momentet më të mira – AlpeGossip
“FESTIVALI QË MË ÇOI NË SANREMO”/ Alketa Vejsiu tregon momentet më të mira

“FESTIVALI QË MË ÇOI NË SANREMO”/ Alketa Vejsiu tregon momentet më të mira

Alketa Vejsiu do të jetë një nga prezantueset e festivalit italian “Sanremo 2020” dhe do të ngjitet në skenë në natën e tretë krahë Georgina Rodrigues.

Një nga sukseset e saj këtu në Shqipëri ishte prezantimi i festivalit të Rtsh-së, festivali i 58 i këngës, e cila siç u shprehë Alketa ishte “vula” nga juria Italiane për t’u bërë pjesë e Sanremo.

“Festivali i 58 i Kenges! Momentet me te mira! Ky eshte Festivali qe me çoi ne Sanremo! Ne pak minuta momentet me emocionuese te jetuara nga une❤️” shkruan Alketa ndërkohë që ka postuar një video përmbledhëse të momenteve më të mira të festivalit dhe prezantimit të bërë nga vet ajo.  ALPEgossip.al