“FSHATI NË FESTË”/ Fansat zhgënjehen nga VESHJA e moderatoreve dhe jurisë së “Kënga Magjike” (FOTO) – AlpeGossip
“FSHATI NË FESTË”/ Fansat zhgënjehen nga VESHJA e moderatoreve dhe jurisë së “Kënga Magjike” (FOTO)

“FSHATI NË FESTË”/ Fansat zhgënjehen nga VESHJA e moderatoreve dhe jurisë së “Kënga Magjike” (FOTO)

Ditën e djeshme stratoi gjysmë finalja e parë e “Kënga Magjike” 2018. Ardit  Gjebrea  e filloi në mënyrën më të veçantë të mundshme. Moderatori këtë edicion kishte zgjedhur të bashkëprezantonte krah Klaudia Pepës dhe moderatores Bora Zemani. Ditën e djeshme perfoprmuan 23 aristë të kategorisë “Big” dhe “New”.

Ndërkohë në juri qëndronin këngëtarët. Manjola Nallbani, Armend Rexhepagiqi,Orgesa Zaimi dhe Orinda Huta.

Një ndër detajet më të komentuara ishte edhe veshja që zgjodhi juria dhe moderatoret dhe mesa duket fansat qenkan të zhgënjyer.

Pjestarët e jurisë nuk kanë nguruar të  publikojnë fotot në rrjetin social Instagram dhe përtej komenteve pozititive ,pjesa më e madhe treguan se u zhgënjyen.

Orinda Huta

Orgesa Zaimi

Bora Zemani

Klaudia Pepa

Armend Rexhepagiqi

AlpeNews.al/