“KAM SHUMË FRIKË NGA…”/ Fobitë e VIPE-ve shqiptare. Nga dentisti tek gjilpërat (FOTO) – AlpeGossip
“KAM SHUMË FRIKË NGA…”/ Fobitë e VIPE-ve shqiptare. Nga dentisti tek gjilpërat (FOTO)

“KAM SHUMË FRIKË NGA…”/ Fobitë e VIPE-ve shqiptare. Nga dentisti tek gjilpërat (FOTO)

Shpreshherë në bisedat e përditshme dëgjojmë të flitet për shëndetin si një nga gjërat më kryesore në jetë.

Sigurisht që ka plot njerëz te cilët nuk ja dinë vlerën por ka dhe nga ata të cilët merakosen shumë.

E përsa i përket vipave të ekranit , jo rrallë herë i kemi parë ti shprehhin në sy të të gjithëve frikërat apo shetëimet për anë të caktuara të shëndetit.

Nga frika e dentistit e deri tek kanceri i gjirit Alpenews.al ju njeh me vipat të cilët i kanë shprehur këto shqetësime:

Enca Haxhiaj

Këngëtarja e njohur ka treguar se i ka shumë frikë dentistët, aq sa i ka krahasuar edhe me Halloweenin. Madje ka gërvishtur dhe dorën nga frika.

Aurela Gaçe 

“T’ia këpusim kokën bishës” kështu kishte shkruar Aurela krahas fotos ku dukej të ishte në spital për të bërë eko gjiri. Mesa duket frika e saj për kancerin e gjirit sidomos tani që është dhe nënë është akoma më e madhe.

View this post on Instagram

Sa here vij per eko gjiri, eshte gjithmone nje frike qe me shoqeron. E bëj sepse duhet ta bëj, sidomos tani qe kam nje detyre me te rendesishme , te rris femijet qe solla ne jete. E shtyj per disa jave,por mendjen e kam aty . Te pakten per 1 vit ,tani mendja ime u çlirua nga mendimet qe kaplojne çdo grua. . E dua veten por mbi te gjitha tani dua aq shume te shoh vajzat e mija te rriten e une te jem prane tyre. ..prandaj kontrrollet e shendetit i bej rregullisht.. Eshte me mire ta luftojme dicka nese eshte aty, sesa te kemi frike te degjojme te verteten e te flemë me të.. . Zbulimi I hershëm, na ndihmon t'ja kepusim kokën bishes se keqe .#gra#vajza#motra#nena #kanceriigjirit #mundteluftohet

A post shared by Faleminderit Zot (@aurelagaceofficial) on

Rezarta Shkurta

“Sado e rritur të jem, dentistet mbeten gjithmonë makthi im. Por të paktën jam në duar të sigurta. ” shkruan Rezarta krahas fotos ku shfaqet me duart te sytë e tregon frikën ndaj dentistëve.

Ana Lika

Ditën e djeshme Ana Lika, mesa duket vendosi që të hiqte tatuazhet që kishte realizuar vite më parë por frika e saj ishte shumë e madhe. Mikeshat madje e kishin filmuar teksa ulërinte me të madhe nga frika.

/AlpeNews.al