KUJTON TAKIMET ME TË PREKURIT NGA TËRMETET/ Miss Serbia përlotet në emision – AlpeGossip
KUJTON TAKIMET ME TË PREKURIT NGA TËRMETET/ Miss Serbia përlotet në emision

KUJTON TAKIMET ME TË PREKURIT NGA TËRMETET/ Miss Serbia përlotet në emision

Miss Serbia, Irina Jovanka ka fluturuar drejt Shqipërisë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Ajo ka vizituar zonat e prekura për t’u njohur më nga afër me pasojat e këtij tërmeti dhe për t’i qëndruar pranë njerëzve që kanë nevojë për ndihma. Irina ishte e ftuar sot në “Wake up”, ku e përlotur rrëfeu historitë më prekëse që përjetoi në Durrës, Laç dhe Vorë mes të prekurve nga tërmeti.

“Do kthehem sërish në Shqipëri sepse këta njerëz kanë nevojë për ne. Unë nuk kam shumë para por përmes sensibilizmit dhe dëshirës së mirë ne mund ti ndihmojmë këta njerëz”, ishte mesazhi i saj.