MËNYRA “TRENDI” PËR RRITJEN E FAMËS/ Kush janë VIP-at që “përdorin” gjyshërit për më shumë KLIKIME (FOTO) – AlpeGossip
MËNYRA “TRENDI” PËR RRITJEN E FAMËS/ Kush janë VIP-at që “përdorin” gjyshërit për më shumë KLIKIME (FOTO)

MËNYRA “TRENDI” PËR RRITJEN E FAMËS/ Kush janë VIP-at që “përdorin” gjyshërit për më shumë KLIKIME (FOTO)

Rrjetet sociale kanë marrë një rëndësi “jetike” gjatë viteve të fundit.

Ndër to,  më i përdorshmi nga një pjesë e madhe e popullsisë është Instagrami, rrjet social në të cilin mund të shpërndash foto video , mendime dhe ide.

Por edhe pse ai ka një qëllim primar për të cilin është krijuar, ashtu I gjithçka tjetër nuk mund të menjanësohet edhe nga të bërit biznes. Figura të famsme të ekranit e shfrytëzojnë për arritjet e tyre personale edhe pse secili prej tyre mundohet të gjejë mënyrën më goditëse”.

Shpeshherë kemi parë vajzat të jkonkurojnë përmës lakuriqësiusë, apo djemtë përmes sendeve të shtrenja por mesa duket vipat përdorin edhe një “armë” tjetër për të realizuar marketingun vetjak.

E për këtë duket se kanë përdour edhe familjarët e tyre. Nga gjyshet e deri tek mamatë, ata nuk kanë aspak komplekse të prezantojnë familjen  e ttyre në publikun e gjerë vetëm për pak përfitime personale.

Megjithatë duket se ia kanë arritur qëllimit, e më shumë nga të gjithë aktori i njohur Bes Kallaku , gjyshja e të cilit pushtoi të gjithë mendiat sociale. Të gjithë tashmë e njohin “Ijen e Besit” e cila nuk mund të mos kishte edhe… Instagram! Numri i saj i ndjekësve arriti majat që na hapjen e profilit dhe i gjithë rrjeti “ziente” me këtë lajm.

Por jo vetëm Bes Kallaku, përdori këtë mënyrë për të rritur famën e tij. Pas aktorit edhe personazhe të tjerë të ekranit nuk nguruan të publikojnë në rrjete sociale gjyshërit duke tërhequr vëmndjen e fansave, pasi këto gjëra të thjeshta mirëpriten në rrjete sociale.

Përmendim këtu Dojna Memën, e cila jo vetëm njërin, port ë dy gjyshërit ua prezantoi ndjekësve të saj, duke ua “servirur” fotot apo videot etyre, të shoqëruara me pak humor çka e bën akoma edhe mëshumë intresante në sytë e audiencës.

Për të kaluar edhe tek personazhe të tjerë të njohur të ekranit si:

Alban Ramosaj

Rezarta Shkurta

Altuna Sejdiu

Belona Qerreti

Enca Haxhiaj

/AlpeNews.al