“MU HAPËN SYTJENAT”/ Këngëtarja shqiptare rrëfen sikletin në klipin e ri (VIDEO) – AlpeGossip
“MU HAPËN SYTJENAT”/ Këngëtarja shqiptare rrëfen sikletin në klipin e ri (VIDEO)

“MU HAPËN SYTJENAT”/ Këngëtarja shqiptare rrëfen sikletin në klipin e ri (VIDEO)

Në prag të festavë të fundvitit, këngëtarët shqiptar nisin koncertet në Diasporë apo edhe përtej oqeanit. Në programin ‘Trokit’ erdhën  të ftuara Alida Duka dhe Blerina Matraku. Ato janë mes koncertevë në Tiranë dhe shteteve evropiane teksa ndan eksperincat e tyre. Blerina tregoi se prej vitesh nuk feston ndërrimin e viteve për shkak të punës teksa shton se puna i është bërë pengesë edhe për jetën personale. Nga ana tjetër Alida tha se tashmë ka një pjekuri në organizimin e ketyre koncerteve dhe se nuk ndodh si dikur, kur kolegë të saj edhe nuk janë paguar.

A ka ndodhur ndonjë incident në këto koncerte? Blerina tha se shpesh ka incidente me kopsat apo edhe me takat. Alida solli shumë të qeshura kur tregoi një incident më klipin që po xhiron aktualisht: ‘S’kishim shumë kohë, mu hapën sytjenat. Vëllai më tha vazhdo, vazhdo, u mbulova me duar (qesh).’ Si reagoi Stine, e kuptuan anëtarët e stafit këtë incident? A janë ngacmuar vajzat në netët e tyre LIVE? Zbuloni këto e më shumë në videon e mëposhtme!

PJESA 4 – TROKIT – LIVE – Jemi në muajt e koncerteve! Si organizohen ato në Diaspore e përtej oqeanit? Sa interes ka publiku jashtë Shqipërisë? Një bisedë në studio me Alida Duka dhe Blerina Matraku

Gepostet von INtv Albania am Donnerstag, 22. November 2018