NJË NATË NGA FINALJA E MADHE/ Ndjekësit në “hall”, ja çfarë do ju mungojë mijëra shqiptarëve nga ky “Big Brother” – AlpeGossip
NJË NATË NGA FINALJA E MADHE/ Ndjekësit në “hall”, ja çfarë do ju mungojë mijëra shqiptarëve nga ky “Big Brother”

NJË NATË NGA FINALJA E MADHE/ Ndjekësit në “hall”, ja çfarë do ju mungojë mijëra shqiptarëve nga ky “Big Brother”

Ndryshe nga “Big Brother VIP 1”, mesa duket ky i këtij viti bëri më shumë bujë dhe shikueshmëria ishte shumë herë më e madhe.

Por një natë na ndan nga finalja e madhe dhe të gjithë ndjekësit janë në ankth për të zbuluar se kush do e fitoj mes Luizit, Efit, Deas dhe Kristi.

Edhe pse për shumicën e tyre dihet që fitues është Luizi por nuk i dihet mund të ketë edhe surpriza.

Ky “Big Brother” mbajti para ekranit për 5 muaj mijëra njerëz që u afeksionuan pas banorëve ku njëri preferohej më shumë se tjetri.

Por me mbarimin e këtij reality show njerëzit kanë vetëm një hall, dhe ai është Luizi. Shumë prej tyre në faqen zyrtare të “Big Brother VIP” shprehen se Luizi do u mungojë shumë dhe batutat e tij.

AlpeGossip.al ju sjell disa nga komentet e ndjekësve:


Por pse gjithë kjo dashuri për Luizin?

Luizi ishte fenomeni i këtij “Big Brotheri” që nga fillimi deri në fund.Luizi dalloi për batutat që bënte me banorët, por ngjarja që e bëri edhe më shumë të njohur ishte “sëmundja” që ai i tregoi Kiarës, por pas kësaj ai u dërgua gjatë një prime për të bërë ekzaminimet e duhura por ndjekësit u acaruan më shumë me produksionin dhe i dhanë të drejtë Luizit pasi përgjigjet e analizave nuk mund të dalin aq shpejt.
Një tjetër rast që ai u bë i preferuar ishte lidhja me Kiarën dhe puthja e shumëpritur gjatë dasmës. Ai gjithashtu kujdesej për Kiarën kur ishte sëmurë duke bërë që të gjithë ndjekëset të ëndërronin për veten e tyre një djal si Luizi.