NUKE DINIM/ Aktorja e njohur e “dashuruar” pas serialeve turke (FOTO) – AlpeGossip
NUKE DINIM/ Aktorja e njohur  e “dashuruar” pas serialeve turke (FOTO)

NUKE DINIM/ Aktorja e njohur e “dashuruar” pas serialeve turke (FOTO)

Ana Brenda Contreras është një nga aktoret më të njohura meksikane. Në Shqipëri është bërë e famshme nëpërmjet rolit të “Aurorës” në serialin “Tereza”.
Së fundmi nëpërmjet postimeve në “Instastory” aktorja ka zbuluar se është e apasionuar pas serialeve turke, sidomos atyre ku aktori kryesor është Ibrahim Celikkol. Momentalisht në Meksikë po transmetohet seriali “Dashuri e pafund” dhe Ana nuk humbet asnjë pjesë të tij. Por përveç ” Dashuri e pafund” ajo ndjek edhe serialin “Ambicie në udhëkryq” ku sërish në rolin kryesor është Ibrahim.
Ngjarjet tërheqëse por edhe prodhimet cilësore kanë bërë që serialet turke të jenë sot kudo. Jo më kot, edhe një aktore kaq e famshme sa Ana Brenda Contreras është e ‘dashuruar’ pas tyre.