PAS LAJMIT PËR KËNGËT QË PROMOVOJNË DROGËN/ Shpërthen Tayna: Unë për vete nuk pi as duhan – AlpeGossip
PAS LAJMIT PËR KËNGËT QË PROMOVOJNË DROGËN/ Shpërthen Tayna: Unë për vete nuk pi as duhan

PAS LAJMIT PËR KËNGËT QË PROMOVOJNË DROGËN/ Shpërthen Tayna: Unë për vete nuk pi as duhan

Ajo u bë e famshme me një këngë kushtuar marijuanës. Por Tayna ka deklaruar se vetë nuk është konsumatore e hashashit dhe as e duhanit.

Reperja shqiptare ka reaguar pas lajmeve që bëjnë thirrje të ndalen këngët që promovojnë drogën.

Nëpërmjet një statusi në Instagram, Tayna shkruan se këngëtarët nuk kanë rolin e prindërve dhe se fëmijët janë në duart e familjes jo artistëve.

Ajo shprehet se detyra e tyre është të argëtojnë të rinjtë, dhe jo t’u mësojnë të përdorin drogën.

“Në një shtet ku vetë nuk mundet të ndalë përdorimin e narkotikve ose shumë gjërave të tjera nuk ma merr mendja që ne si artistë kemi shumë peshë të madhe në veprimet e njerëzve.

Ne vetëm këndojmë edhe mundohemi të argëtojmë popullatën. Unë për vete nuk përdor asgjë nga këto, bile as duhanin që ju shumica e përdorni e që po ashtu është shumë i dëmshëm.

Kush do t’i përdorë nuk nuk i ndalim. Kush nuk do, ne nuk i japim. Tek e fundit nuk e kemi rolin e prindërve të edukjmë askënd.

Ky eshte vetem nje zhaner i muzikes qe ka tema te tilla e qe degjohet vetem prej atyre qe e pelqejnë .Ju jeni rritur me muzikën Rock që po ashtu ka pasur tema të tilla. Nuk duhet të marrësh asgjë personale që thuhet në tekste të këngëve.

Asnjëherë të rinjeve nuk iu rekomandoj të perdorin lëndë te tillë”.

View this post on Instagram

Ne nje shtet ku vet nuk mujn me ndal perdorimin e narkotikve ose shume gjerave tjera nuk ma merr mendja qe na si artist kemi shume peshe t’madhe n’veprime t’njerzve.Na veq knojm edhe mundohemi me argetu popullaten.Une pervete nuk perdori asgje nga keto,bile as duhanin qe ju shumica e perdorni e qe poashtu eshte shume i demshem.Kush don me perdor,na sun e ndalim.Kush nuk don,na nuk mujm me shti.Tek e fundit nuk e kemi rolin e prinderve per me eduku aske.Ky eshte vetem nje zhaner i muzikes qe ka tema te tilla e qe degjohet vetem prej atyre qe e pelqejn.Ju jeni rrit me muziken Rock qe poashtu ka pasur tema te tilla.Nuk duhet me marr personale asgje qe thuhet ne tekste te kengeve.Asnjehere te rinjeve nuk iu rekomandoj te perdorin lende te tille.E femijet tuaj jane ne doren tuaj qfare i lejoni e qfare s’i lejoni me degju, me pa ose si i edukoni.Besoj qe kemi probleme ma t’mdhaja n’shtet…

A post shared by Tayna (@tayna) on