Për të përjetuar çmendurinë në shtrat/ Ja çfarë duhet të konsumoni këtë mbrëmje (FOTO) – AlpeGossip
Për të përjetuar çmendurinë në shtrat/ Ja çfarë duhet të konsumoni këtë mbrëmje (FOTO)

Për të përjetuar çmendurinë në shtrat/ Ja çfarë duhet të konsumoni këtë mbrëmje (FOTO)

Nëse jeni tip shumë i turpshëm në shtrat dhe nuk guxoni të eksperimentoni me lodra seksi apo pozicione të reja, do t’ju prezantojmë zgjidhjen e duhur. Është kaq e thjeshtë, duhet vetëm të konsumoni ushqimet e duhura dhe “The Sun” premton se do të përjetoni orgazmat më të fuqishme ndonjëherë. Më poshtë, ju prezantojmë me ushqimet që bëjnë mrekullinë:

Ostriket

A e dini që ostriket ju rikthejnë buzëqeshjen? Nga ana tjetër janë afrodiziakët më të mira, pasi përmbajnë nivele të larta të zinkut

AvokadoKjo mund t’ju duket si një recetë mëngjesi, por duhet ta konsideroni të shtoni pak sasinë, pasi ata përmbajnë shumë vitamin B6 dhe menjëherë pas saj, do të mendoni për seksin.

Vaj peshku

Jo vetëm që peshku si tuna dhe salmon janë të mira për shëndetin, por gjithashtu janë të mira edhe për jetën seksuale. Ata përmbajnë shumë zink si dhe omega 3.

Asparagu

Me siguri kjo nuk është e preferuara juaj, por me siguri doni ta provoni në momentin që doni të provoni çmendurinë në seks. Asparagu përmban shumë Vitaminë E, e cila njihet ndryshe si vitamina e seksit pasi stimulon hormonet e seksit.

Çokollata

Epo nuk keni më nevojë për justifikime të tjera për të konsumuar çokollatë, pasi vetëm mendoni seksin dhe ja ku e zgjidhët. Studimet tregojnë se çokollata e zëze përmban shumë dopaminë, e cila rrit emocionin e dëshirës seksuale.

Vera e kuqe

Duhet patjetër të pini një gotë verë përpara se të shtriheni në shtrat. Jo vetëm që bën mire për zemrën, por edhe rrit dëshirën seksuale.