“SAPO TË MORA NË TELEFON, NUK…”/ Morena Taraku përlot me fjalët dedikuar mikut të saj të ndjerë – AlpeGossip
“SAPO TË MORA NË TELEFON, NUK…”/ Morena Taraku përlot me fjalët dedikuar mikut të saj të ndjerë

“SAPO TË MORA NË TELEFON, NUK…”/ Morena Taraku përlot me fjalët dedikuar mikut të saj të ndjerë

Humbja e mikut të saj më të mirë ka lënë një brengë të madhe tek Morena Taraku, e cila i dedikon herë pas here shkrime në rrjetet sociale ku ndan gjithë dhimbjen e saj.

Ajo na ka rrënqethur me fjalët e kushtuara së fundmi të ndjerit, Eronit Sermaxhaj, i cili ndërroi jetë në moshën 22-vjeçare si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Miku im besnik

Sapo te morra ne telefon dhe nuk mu pergjigje!  Po prisja ne telefon dhe pastaj e ndala..

Te morra qe te behesh gati dhe te vish të takohemi atje ku u takonim cdo dite…

Telefonin nuk ma hape dhe u cudita. Thash me vete te te thras prap.

Por jo pres te me lajmrohesh se sdua te besdis..

Shoku im besnik une u vesha e u bera gati do takohemi atje. Por mos u vano sepse me ka marr malli. Aq shume sa friksohem se do te thej

Ndonje koc nga perqafimi..

Parase te vish veje ate parfimim tend qe mban arromen tende, por

Te lutem veje ne qant dhe ma sjell sepse dua ta degjoj cdo dite…

Mire derisa nuk me lajmrohesh me iken mendja cdo kund. Por pasi qe ti se degjon telefonin ende kam kohe te te kerkoj ca gjera ti mi

Sjellesh mua dhe te mi dhurosh perjete…

Hmmmm… Desha te te kerkoja dicka por harrova. Ngase dua gjithcka cka te perket ty…

Mire ma sjell me vete durimin tend, buzeqeshjen dhe syt e kaltert…

Do i ruaj me shume se syt e mi. Betohem sepse ishin gjeja me e bukur qe pash…

Ma sjell edhe ca dashuri te sinqert qe ma falje cdo dite, por mendoje te me mjaftoj per sa dite e dite te tjera qe sdo takohemi me..

Dhe nje gje dua. Por me vjen turp te them se ka ca ore e dite qe ste kam pare, me sjell me vete nje cope njerzie nga ti, e me te do ushqej veten dhe cdo njeri tjeter sepse ti per njerzi ishe i pare dhe njerzit si ti nuk duhet shuarr kurre…

Mire tash po dal. Se u be vone e po shkoj po ulem aty po te pres.

Nese nuk me njef mos u merzit e kam nga malli per ty dhe kam harruar te krihem…

Kam veshur nje pallto te kuqe dhe kam nje lule ne dore… Ndoshta ashtu me let do me dallosh.. Besoj sonte sme zen gjumi duke prit.

Por ti eja dhe me zgjo edhe nese jam ne gjume te fell se kam dite qe ste kam pare e po vdes nga malli…

Mos harro gjerat qe ti kerkova…

Te dua shume.

Bebi jote”, shkruan mes dhimbjes Morena.