SHAJET TURBAN/ Këto janë femrat e ekranit shqiptarë që guxuan: Nga Roza lati deri tek…(FOTO) – AlpeGossip
SHAJET TURBAN/ Këto janë femrat e ekranit shqiptarë që guxuan: Nga Roza lati deri tek…(FOTO)

SHAJET TURBAN/ Këto janë femrat e ekranit shqiptarë që guxuan: Nga Roza lati deri tek…(FOTO)

Shalli i kokës është shndërruar një ndër zgjedhjet më të kërkuara këtë verë, është një element i vjedhur nga vitet 50 por në epokat në vazhdim është përdorur në forma të ndryshme.Pothuajse asgjë tjetër nuk të jep aq bukur një pamje të veçantë dhe sensuale.

Kjo  metodët është bërë popullore në vendin tonë relativisht kohët e fundit. Më shpesh zgjidhet nga individë të çuditshëm që nuk kanë frikë të eksperimentojnë,  Stili turban duhet kombinuar me veshjet apo grimin e flokët.

Redaksia e alpenews.al ka përzgjedhur disa nga femrat e showbizit shqiptar që kanë guxuar me  modelin e shallit turban.

Inspirohuni nga propozimet  e femrave më të  të momentit

Emina Cunmulaj

Fatma Haxhialiu

Riselda Sejdinaj

    Roza Lati

    Sara Berisha

Marsela Çibukaj