SHPALLET KËNGA FITUESE E FESTIVALIT TË 57 NË RTSH/ Ja kush do na PËRFAQËSOJË në Eurovision (VIDEO) – AlpeGossip
SHPALLET KËNGA FITUESE E FESTIVALIT TË 57 NË RTSH/ Ja kush do na PËRFAQËSOJË në Eurovision (VIDEO)

SHPALLET KËNGA FITUESE E FESTIVALIT TË 57 NË RTSH/ Ja kush do na PËRFAQËSOJË në Eurovision (VIDEO)

Jonida Maliqi me këngën “Ktheju tokës” është shpallur fituesja e edicionit të 57-të të Këngës në RTSH.

Kjo këngë me tekst të Eriona Rushitit do të na përfaqësojë vitin e ardhshëm në Eurovision.

Jonida Maliqi ishte këngëtarja më e votuar ,  ndërsa vendin e dytë e fitoi Lidia Lufi me këngën “Rrëfehem” dhe të tretin Eranda Libohova me “100 pyetje”.