“UNË JAM E BUKUR”/ Njihuni me VIP-et që DASHUROJNË pamjet e tyre pavarësisht kritikave (FOTO) – AlpeGossip
“UNË JAM E BUKUR”/ Njihuni me VIP-et që DASHUROJNË pamjet e tyre pavarësisht kritikave (FOTO)

“UNË JAM E BUKUR”/ Njihuni me VIP-et që DASHUROJNË pamjet e tyre pavarësisht kritikave (FOTO)

Në figurat e famshme të ekranit kurrsesi buk mungojnë të dy ekstremet e fjalëve, ato pozitive e negative.

Shpeshherë vajza të njohura të showbizit janë gjendur përballë ofendimeve të shumta të fansave të cilët lidhen kryesisht me peshën trupore por edhe ndonjë detaj të trupit që shumica e njerëzve I quajnë “mangësi”.

Edhe pse thellë thellë, fjalët negative vrasin, sërish vipet janë mësuar me këto ofendime madje kanë filluar ti përtypin duke mos e “vrarë” kështu aspak mendjen  sepse sipas tyre bukuria është relative dhe për sa kohë ndihen mirë vetë nuk u intereson për opinionin e të tjerëve.

Kështu këto figura ekrani janë bërë burim frymëzimi edhe për vajzat e thjeshta duke u dhënë kurajo  ta pranojnë veten me të gjitha defektet e veta.

Shpeherë I kemi dëgjuar apo parë të shkruajnë se janë “vajza më e bukur në botë” duke vlerësuar kështu veten në vend të publikut kritikues.

Nga Enca e deri tek Fifi, këto vajzat dashurojnë pamjen e tyre pavarësisht “mangësive” dhe besojnë tek vetja e tyre:

Fifi 

Këngëtarja e njohur është përballur shpesh me ofendime lidhur me peshën e saj e së fundi ka bërë këtë reagim:

“Unë jam e bukur. Ju përshëndes krejt juve që më keni nisur mesazhe të llojit… “je si lopë, je shumë e trashë, je vesh shumë ‘wlleck’ (shpifur), je shumë e shëmtuar, je shumë kështu, je shumë ashtu”. Mbase SOT MUND TË BËJË ZHURMË KJO THIRRJA IME KUNDËR BULLIZMIT…(më besoni që nuk është veç për mua d.m.th)… Po NANUSHA , jam shumë e bukur, ndihem e bukur dhe ndihem e veçantë… NATËN”,-shkruan Fifi.

Kejvina Kthjella

“E di kush jam. Nuk jam perfekte.Nuk jam femra më e bukur në botë, por jam një nga ato”, u shpreh velina e njohur e “Xing me Ermalin”. Ajo kritikohet shpesh nga fansat dhe përmes kësaj fotoje u ka “mbyllur gojën”.

Enca Haxhiaj

Këngëtarja e njohur  është vënë shpeshherë nën “shënjestrën” e fansave e pikërisht për format e saj trupore. Ofendimet ndaj peshës trupore janë të shumta mbrëmjen e djeshme teksa u bë publike një foto e saj e shkrepur pa mendje nga tualeti. Këtyre ofendimeve ju përgjigj se dhe në ditët më t♪7 vështira ndihej si : kriejsa më e bukur në botë.

Reagimi i saj erdhi si më poshtë: